اخبار جدید از سبد کالا سال 96

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03854majalefarsi
02868majalefarsi
02744majalefarsi
02019majalefarsi
01403majalefarsi
01329majalefarsi
02772majalefarsi
02058majalefarsi
06429majalefarsi
02421majalefarsi
02847majalefarsi
03770majalefarsi
02872majalefarsi
03554majalefarsi
09244majalefarsi
03960majalefarsi
03417majalefarsi
03941majalefarsi
011895majalefarsi
03782majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار اقتصادی ,

اخبار جدید از سبد کالا سال 96

اخبار جدید از سبد کالا سال 96

سبد کالا سال 96,اخبار جدید سبد کالا سال 96,شماره پیامک سبد کالا سال 96,سبد کالا فروردین 96,سبد کالا اردیبهشت 96.سبد کالا خرداد 96,سبد کالا تیر 96,سبد کالا مرداد سال 96,سبد کالا شهریور 96

شماره پیامک برای دریافت سبد کالا بهمن 95

 

 

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

اخبار جدید از سبد کالا سال ۹۶ + جزئیات

همانطور که می دانید مرحله دوم توزیع سبد کالا بهمن ۹۵ در کشور اجرا شد. هیات دولت از توزیع سبد کالا اردیبهشت ۹۶ خبر دارد. سایت سبد کالا شماره هایی برای دریافت اطلاعات سبد کالا اعلام کرد که مردم با ارسال کد ملی خود به این شماره ها از وضعیت خود جهت دریافت و یا عدم دریافت سبد کالا مطلع شدند. در این مقاله اخبار جدید سبد کالا ۹۶ به همراه شماره پیامک سبد کالا را برای شما عزیزان منتشر می کند.

این مقاله با انتشار اخبار سبد کالا به صورت روزانه بروزرسانی می شود.

اخبار سبد کالا اردیبهشت ۹۶

سبد کالا از اردیبهشت ماه توزیع می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم جدید دولت برای تامین اعتبار توزیع سبد کالا در اردیبهشت ماه و نیز افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد.

علی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع سبد کالا در اردیبهشت ماه اظهار داشت: امنیت غذایی در مقابله با سوءتغذیه کماکان از برنامه های دولت در سال جاری است و بر اساس تصمیم امروز در دولت اعتبار مورد نیاز سبد کالا تامین شد.

ربیعی در خصوص افزایش حقوق پلکانی بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: برای این کار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال (سه هزار میلیارد تومان) از سوی دولت تامین اعتبار شد و سعی می کنیم ۲۰ درصد به حداقل ها افزوده شود.

* افزایش یارانه ها یعنی برداشت از جیب فقرا

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اظهارات و وعده های برخی افراد برای افزایش چند برابری یارانه ها گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم و این نوعی دروغ بد است و باید به فکر بهتر شدن وضعیت دهک های پایین باشیم.

وی تاکید کرد: یارانه ها باید در مسیر اشتغال، درمان، آموزش و به صورت نقدی به دهک پایین جامعه تعلق بگیرد.

ربیعی تصریح کرد: دادن یارانه ای ۲۵۰ هزار تومانی به کل جامعه به معنی خارج کردن چهار برابری از جیب فقرا است که تنها سبب افزایش مشکلات خواهد شد.

* ۲۰۰ هزار نفر به جمع کارگران بیمه شده ساختمانی افزوده می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کارگران بیمه شده ساختمانی را ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبات جدید ۲۰۰ هزار نفر به این تعداد افزوده شد.

ربیعی یادآور شد: بر اساس مطالعات صورت گرفته عده ای به ناحق تحت بیمه کارگران ساختمانی بودند که حذف شدند.

وی گفت: تعداد ۱۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی در فروردین ماه و یکصد هزار نفر دیگر در اردیبهشت به این بیمه شدگان افزوده خواهد شد.

وی در خصوص آخرین وضعیت گزارش حادثه ساختمان پلاسکو نیز گفت: امروز جلسه تصمیم گیری در این زمینه برگزار خواهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد که گفت: در سال جاری برنامه طرح اشتغال فراگیر استان ها برگزار خواهد شد.

اخبار سبد کالا فروردین ۹۶

توزیع سبد کالا به ۲۵۰۰ خانوار تحت حمایت در چادگان

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان چادگان گفت: در ایام نوروز سبد کالا بین ۲۵۰۰ خانوار تحت حمایت این شهرستان توزیع شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اردشیر فرخوند  اظهارکرد: درجشن نیکوکاری مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال نقدی وکالا از طریق خیرین، حامیان طرح اکرام و تلاش مراکز نیکوکاری شهدای چادگان وآل یاسین شهر زیارتی رزوه جمع‌آوری و نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: پرداخت کمک های موردی، فرهنگی، درمانی، ساختمانی و تغدیه کوکان زیر ۵ سال با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال از جمله اقداماتی است که این نهاد ظرف یک سال انجام داده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان چادگان گفت: کمک‌های مالی در طی دومرحله به عنوان سبد کالا بین ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان چادگان توزیع شد.

اجرای طرح حمایت غذایی (توزیع سبد کالا) در فراشبند

هم زمان با سراسر کشور اجرای طرح حمایت غذایی(توزیع سبد کالا)ویژه مددجویان کمیته امداد،بهزیستی و برخی اقشار خاص آغاز گردید.

به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند طرح مذکور از عصر روز دوشنبه مورخ ۲۳/۱۲/۹۵ با شارژ ریالی کارتهای مشمولین طرح آغاز و از روز سه شنبه مورخ ۲۴/۱۲/۹۵ توزیع کالا در چهار فروشگاه سطح شهرستان :

تعاونی مصرف فرهنگیان فراشبند واقع در بلوار انقلاب ،روبه روی بانک کشاورزی

تعاونی روستایی واقع  در خیابان سپاه،چهار راه سپاه

فروشگاه برادران پروینی واقع در خیابان انقلاب، جنب بانک کشاورزی

و فروشگاه روستا به آدرس نرسیده به پل آبپا عملیاتی گردید.

رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند با اعلام این خبر افزود به منظور هرچه بهتر انجام شدن طرح مذکور و همچنین نظارت بر روند توزیع مناسب کالا بازرسی های میدانی از فروشگاههای عامل طرح حمایت غذایی از امروز با همکاری بازرس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان آقای فخرالدین بیابانی آغاز گردیده است که در مرحله اول مشکلات و ناهمآهنگی های موردی که در کار بعضا مشاهده شده بود به عاملین توزیع تذکر داده شد و در مراحل بعد نیز در صورت تکرار تخلفات وفق مقرارت قانونی با عاملین توزیع برخورد خواهد شد.

لازم بذکر است مشمولین این طرح برخی از مددجویان بهزیستی،کمیته امداد و اقشار خاص می باشند که بروز رسانی کارت یارانه افراد طبق آخرین گزارش سازمان هدفمندی یارانه ها مورخ ۱۸/۱۲/۹۵ صورت گرفته است و مشمولینی که تا قبل از این تاریخ نسبت به ثبت کارت خود در سامانه یارانه ای بانک(e bank) اقدام نموده باشند می توانند در روز یکشنبه مورخ ۲۹/۱۲/۹۵ به فروشگاهها مراجعه نسبت به دریافت موجودی دو مرحله بهمن و اسفند ۹۵ اقدام نمایند و شارژ ریالی انجام شده برای مشمولین دراین مرحله به ازای خانوار یک نفره و موردی مبلغ ۳۰۰ هزار ریال،دونفره ۵۰۰ هزار ریال و سه نفره و بیشتر به ازای هر یک از نفرات سوم به بعد ۱۰۰ هزار ریال تا سقف ۱۲۰۰ هزار ریال اضافه می گردد.

اخبار جدیدی از توزیع سبد کالا

سید پرویز فتاح در نشست خبری گفت: برای تمام خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با وزارت رفاه و دولت هماهنگ کرده‌ایم که یک سبد کالا در همین ایام باقیمانده به عید به این افراد داده شود.

وی ادامه داد: جشن نیکوکاری نیز برپاست که کمک‌های مردمی جمع‌آوری و پس از تفکیک به تناسب خانواده‌ها و سن آنها بینشان توزیع می‌شود و مابقی کمک‌های شب عید همان پرداخت ماهانه و عیدی برابر با مستمری است که باید مدیریت شود.

فتاح گفت: استان‌های تهران، البرز و قم نیز بن فروشگاه‌های رسمی را تهیه کرده‌اند و خارج از مستمری به مددجویان خود می‌دهند. تمام سعی‌مان این است که هدایای مردمی از جشن نیکوکاری شب عید به دست مددجویان و نیازمندان برسد.

رئیس کمیته امداد در رابطه با نداشتن ضامن برای برخی از مددجویان و عدم پرداخت وام به آنها گفت: ۸۰ درصد معرفی‌شدگان موفق به دریافت وام می‌شوند و ۲۰ درصد مابقی اغلب بدهکاری بانکی دارند و متوسط کمتر از ۲ درصد مددجویان ما بدحسابی داشته‌اند. آنهایی هم که ضامن ندارند به دنبال این هستیم که از ظرفیت صندوق به عنوان تضمین برایشان استفاده کنیم.

فتاح در مورد واگذاری مسکن مهر به مددجویان گفت: ۴ هزار واحد مسکن را امضاء کرده‌ایک که تا پایان سال یا فروردین‌ماه به مددجویان متقاضی داده می‌شود البته شرایطی دارد که باید این مددجویان فاقد مسکن یا بار اولی باشند و وام مسکن مهر به نام این مددجویان می‌شود.

فتاح ادامه داد: همچنین از وزارت مسکن طلبی داشته‌ایم بابت زمینی بوده که به این وزارتخانه داده‌ایم اما پولش را پرداخت نکرده‌اند در نتیجه با پیگیری‌هایی که کردیم توافق شد ۱۰ هزار واحد مسکونی به ما بدهند بنابراین در مجموع ۱۴ هزار واحد شامل حال مددجویان کمیته امداد می‌شود.

وی گفت: لیستی تهیه و به وزارت مسکن داده شده، مشکلی در واگذاری نیست و شاید مددجویان ما تا این لحظه شرایط آن را نداشته باشند.

وی گفت: ما از ورود به حوزه‌های اقتصادی پرهیز داریم چرا که به حیثیت کمیته امداد لطمه می‌زند، ما می‌خواهیم انرژی را برای جلب کمک‌های مردمی، جشن‌ها، اکرام، صدقات و زکات خرج کنیم چون ما را بیشتر موفق می‌کند.

رئیس کمیته امداد در رابطه با انتخابات پیش رو و ورود این سازمان به حوزه انتخاباتی گفت: به شدت مراقبت می‌کنیم که کمیته امداد در جناح‌بندی سیاسی وارد نشود، بارها گفته‌ام این نهاد فرا جناحی، فرامذهبی و فراقومی عمل می‌کند برای اثبات آن سال گذشته وزارت کشور از عملکرد ما راضی بود و گفته که موردی از تخلف نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۹۷ نفر از کارمندان ما به دلیل ورود به حوزه انتخاباتی ابلاغ کردیم که برکنار شوند اما با واسطه‌هایی که شد فقط ۱۷ نفر آنها اخراج شد که این یک درس عبرت است و امسال هم بخشنامه‌ای ابلاغ کرده‌ایم که خیلی تند، سختگیرانه و جدی‌تر است.

فتاح تصریح کرد: کمیته امداد در این وادی‌ها وارد نمی‌شود و اجازه نمی‌دهیم از سکو، نام و عواطف امداد و جمعیت تحت پوشش آن کسی استفاده تبلیغاتی و انتخاباتی کند.

وی در رابطه با اینکه نامش در یکی از لیست‌های انتخاباتی آمده، گفت: من اطلاعی از اینکه نامم در لیست‌های انتخاباتی می‌گذارند ندارم و من هم از سایت دیده‌ام. چند بار باید اعلام کنم که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کنم.

فتاح در مورد املاک تاریخی این نهاد گفت: از املاکی که تحویل امداد شده مراقبت داریم و تاکنون از محل معروف نخست‌وزیری یا از سوی رهبری به عنوان پشتوانه نیازمندان امداد این املاک داده شده، مسائل حقوقی خود را دارد که پیگیری می‌کنیم و اگر از طرف شهرداری یا سازمان میراث فرهنگی نامه‌ای به ما داده شود حتماً طبق آن عمل می‌کنیم اما علم غیب نداریم که خانه‌ای قدیمی است و نام تاریخی دارد.

وی گفت: بنابراین هر اقدامی که در رابطه با این خانه‌های قدیمی شده یا مجوز رسمی شهرداری داشته و تذکری بوده رعایت کرده‌ایم.

فتاح در مورد مجتمع اقتصادی گفت: این مجتمع مربوط به مددجویان امداد است، اگر مددجویان ما فرش می‌بافند یکی باید بخرد و انبارداری کند که مجتمع این کار را می‌کند چرا که در این بازار رکود فرش ممدجویان ما چه کنند، اینکه این اقلام فروخته شود یا نه بحث دیگری است اما پول همه بافنده‌ها را ما می‌دهیم.

وی در مورد خانه‌سازی مجتمع نیز گفت: مجتمع زمین‌هایی دارد که به درد مددجویان ما می‌خورد در نتیجه مجتمع بسیاری از این خانه‌ها را در اختیار ما قرار داده و باری از دوش ما بر می‌دارد.

فتاح در مورد وضعیت دفاتر کمیته امداد در خارج از کشور گفت: اکنون در دفاتر ما حضور نیروهای ایرانی در خارج از کشور به عدد صفر نزدیک می‌شود، همه بومی شده‌اند و زمانی که خواسته‌ایم این دفاتر را ببندیم وزارت امور خارجه مدعی است به طوریکه چند مورد بوده که آقای ظریف نامه نوشته یا معاونان وی و گفته‌اند که این دفاتر باری روی دوش ایران نیست چون پولی داده نمی‌شود و از عملکرد ما راضی بوده‌اند اما گاهی این دفاتر به دلایل سیاسی بسته شده در هر صورت ما دفاتر را کند یا متوقف کرده‌ایم و قصد توسعه نداریم.

رئیس کمیته امداد در مورد افرادی که اسناد هویتی ندارند و در مناطق مرزی کشور زندگی می‌کنند، گفت: ما طبق قانون کشور عمل می‌کنیم، هنوز به ما اجازه داده نشده که آنها را تحت پوشش قرار دهیم، شناسایی شده‌اند و خدمات موردی می‌گیرند اما به عنوان مستمری بگیر قلمداد نمی‌شوند، با وزارت کشور بحث‌های مفصلی داشته‌ایم که اگر مصوبه قانونی بیاورند ما مانعی برای پوشش آنها نداریم.

وی در مورد اشتغال و خودکفایی مددجویان گفت: این موضوع بسیار مهم است، امسال توانسته‌ایم ۱۰۰۰ میلیارد تومان از منابع دولتی و از منابع امداد حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان جمع‌آوری کنیم و به مددجویان نیازمند وام اشتغال بدهیم، تاکنون ۱۰۰ هزار فقره وام داده‌ایم و سعی داریم در سال آینده تا ۱٫۵ برابر یعنی تا ۱۵۰ هزار فقره وام را پرداخت کنیم.

وی گفت: ۱۴۰ خانواده که از پوشش کمیته خارج می‌شوند ۲۵ درصد آنها از محل اشتغال است که این رقم خوب نیست و می‌خواهیم خروج این افراد از حوزه اشتغال بیش از این باشد.

وی در بحث اعتماد‌سازی مردم گفت: اولین سئوالی که به محض ورود به کمیته پاسخ دادم افزایش اعتماد عمومی بوده است چون دولت‌ها فراز و نشیب دارند اما فرهنگ دینی و قرآنی ما به خیر و احسان تأکید دارد و مردم این را نشان داده‌اند. هرچه ما دقیق عمل کنیم و رفتار شفافانه داشته باشیم میزان اعتماد مردم بیشتر می‌شود.

وی کاهش هزینه‌های امداد، اطلاع‌رسانی و پاسخگویی نسبت به اینکه کمک مردم کجا خرج می‌شود و استفاده از فناوری IT را از مصادیق افزایش اعتماد بین مردم دانست.

شماره پیامک ۷۰۰۷۹۹ برای دریافت اطلاعات سبد کالا

،سایت اطلاع رسانی سبد کالا به منظور ایجاد دسترسی بیشتر مردم دو درگاه اطلاع رسانی را اعلام کرده که ارسال کد ملی از طریق پیامک به شماره ۷۰۰۷۹۹ و گرفتن شماره #۷۹۹* از طریق تلفن همراه و سپس وارد نمودن کد ملی از جمله آنها است

شماره پیامک ۵۰۰۰۴۹۹ نیز پیش تر برای این منظور اعلام شده بود

البته هنوز برخی سؤالات و ابهامات در زمینه مشمولان وجود دارد که مسئولان پاسخگو نیستند و تنها اصلاعات را بر روی سایت yaranehkala.ir درج می‌کنند. کسانی که مشمول دریافت این سبد نشده اند می توانند از طریق پیامک با شماره مورد اشاره اعتراض خود را اعلام کرده و خواستار رسیدگی شوند

شماره پیامک برای دریافت سبد کالا بهمن 95

 

 

 

 

منبع : پورتال وهاران www.vaharan.ir

 

 

 

 

 

 

 

5000499 دریافت سبد کالا 5000499 سبد کالا 5000499 سبد کالا بهمن 96 7000799 دریافت سبد کالا 7000799 سبد کالا 7000799 سبد کالا بهمن 96 700799 آموزش دریافت سبد کالا پیامک دریافت سبد کالا پیامک سبد کالا توزیع سبد کالا ریئس کمیته امداد سایت سبد کالا سبد کالا 96 سبد کالا آبان 96 سبد کالا آذر 96 سبد کالا اردیبهشت 96 سبد کالا اسفند 96 سبد کالا بهمن 96 سبد کالا بهمن 96 سبد کالا تیر 96 سبد کالا خرداد 96 سبد کالا در سال 96 سبد کالا دی 96 سبد کالا سال 96 سبد کالا شهریور 96 سبد کالا فروردین 96 سبد کالا مرداد 96 سبد کالا مهر 96 شماره اس ام اس دریافت سبد کالا شماره دریافت سبد کالا شماره سبد کالا عیدی مددجویان نحوه گرفتن سبد کالا

تاریخ انتشار : شنبه 12 فروردين 1396 ساعت: 19:16
برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]