بایرن مونیخ و رئال مادرید | 23 فروردین 96 | خلاصه و نتیجه نهایی

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03755majalefarsi
02770majalefarsi
02644majalefarsi
01920majalefarsi
01301majalefarsi
01228majalefarsi
02667majalefarsi
01976majalefarsi
06335majalefarsi
02312majalefarsi
02750majalefarsi
03666majalefarsi
02782majalefarsi
03443majalefarsi
09146majalefarsi
03858majalefarsi
03327majalefarsi
03850majalefarsi
011795majalefarsi
03683majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار ورزشی ,

بایرن مونیخ و رئال مادرید | 23 فروردین 96 | خلاصه و نتیجه نهایی

بایرن مونیخ و رئال مادرید | 23 فروردین 96 | خلاصه و نتیجه نهایی

 پخش آنلاین بازی و گلهای بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , دانلود بازی بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , خلاصه گل های بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , خلاصه بازی بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , دانلود فیلم بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , خلاصه بازی و دانلود فیلم بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , پخش آنلاین فیلم بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , پخش آنلاین بازی بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , پخش آنلاین بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , گلهای بازی بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , پخش آنلاین گلهای بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96 , بازی بایرن مونیخ رئال مادرید چهارشنبه 23 فروردین 96

 

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان زین الدین زیدان در این دیدار ابتدا با یک گل از حریف عقب افتادند اما دو گل از کریس رونالدو در نیمه دوم، یک پیروزی باارزش را برای کهکشانی ها رقم زد.

 

بایرن بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی صاحب چند کرنر و ضربه آزاد شد اما هیچ یک از آنها به خطر ویژه ای روی دروازه رئال منجر نشد.

 

پس از سپری شدن این دقایق بازی متعادل تر شد و رئالی ها هم تا اندازه ای پیش کشیدند و در دقیقه 15 صاحب یک ضربه آزاد شدند اما ضربه نه چندان خوب کریس رونالدو از بالای دروازه مانوئل نویر به  بیرون رفت.

 

سه دقیقه بعد رئال در آستانه زدن گل اول قرار گرفت اما ضربه سر بنزما را نویر به کمک تیر دروازه مهار کرد.

 

 

 

 

 

در ادامه بار دیگر بایرنی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در مقابل بازیکنان رئال هم تلاش می کردند با یک دفاع فشرده، مانع از گلزنی حریف شوند اما سرانجام قفل دروازه میهمان در دقیقه 24 باز شد.

 

روی یک ضربه کرنر بود که ارسال تیاگو آلکانتارا به ویدال رسید و او هم با یک ضربه سر غیرقابل مهار دروازه کیلور ناواس را باز کرد.

 

 

 

 

بعد از این گل رئالی ها حملات شان را از سر گرفتند اما موقعیت خاصی روی دروازه بایرن ایجاد نشد.

 

در دقیقه 39 چیزی نمانده بود که روی حرکت خوب آرین روبن و ارسال او روی دروازه رئال، ویدال گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند اما ضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

سه دقیقه بعد نوبت کریس رونالدو بود که به شدت دروازه بایرن را به خطر بیندازد اما ضربه دیدنی او را نویر با یک شیرجه تماشایی به بیرون زد.

 

در حالی که به نظر می رسید حملات دو تیم در دقایق پایانی اتفاق خاصی را روی دروازه رقم نمی زد، داور در دقیقه 44 یک پنالتی مشکوک را به سود بایرن اعلام کرد.

 

روی ضربه ریبری بود که توپ به شانه کارواخال برخورد کرد اما داور نقطه پنالتی را نشان داد. ویدال پشت ضربه قرار گرفت تا گل دومش را در این دیدار به ثمر برساند اما شوت محکم او با فاصله زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت تا نیمه اول با همان یک گل به پایان برسد.

 

 

 

 

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و تنها دو دقیقه از این نیمه سپری شده بود که رونالدو گل تساوی را به ثمر رساند. روی ارسال عالی دنی کارواخال از سمت راست، رونالدو با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

 

 

 

 

 

 

بعد از این گل بایرنی ها بار دیگر ابتکار عمل را در دست گرفتند و حملات پرفشاری روی دروازه رئال داشتند اما توفیقی در باز کردن دروازه رئال نداشتند.

 

در مقابل رئال می توانست در دقیقه 56 به گل دوم برسد اما ضربه سر خطرناک گرت بیل که روی ارسال مودریچ زده شد را نویر با واکنشی به موقع به بیرون فرستاد.

 

در حالی که بایرنی ها سخت به دنبال زدن گل دوم بودند، اخراج خاوی مارتینز در دقیقه 60، شرایط را برای این تیم دشوارتر کرد. روی یک ضدحمله سریع از رئال بود که مارتینز مجبور شد رونالدو را در میانه زمین متوقف کند و داور هم با دادن کارت زرد دوم، او را از زمین اخراج کرد.

 

آنچلوتی برای اینکه تیمش با یک بازیکن کمتر دچار مشکل نشود، برنات و داگلاس کاستا را به زمین فرستاد اما رئالی ها کاملا ابتکار عمل را در دست گرفتند و چند بار تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند؛ از جمله در دقیقه 74 که رونالدو می توانست گل دوم را به ثمر برساند اما ضربه او از پشت محوطه شش قدم را نویر با یک واکنش تماشایی دفع کرد.

 

ولی سرانجام در دقیقه 77 رئال به گل دوم رسید. روی ارسال آسنسیو از سمت چپ بود که رونالدو صاحب موقعیت شد و این بار ضربه اش به گوشه دروازه نویر رفت.

 

 

 

 

حملات رئال ادامه پیدا کرد و چیزی نمانده بود که مارسلو که در دقیقه 80 اختلاف را به دو گل افزایش بدهد اما ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

در دقایق باقی مانده برتری رئالی ها ادامه داشت و بازیکنان این تیم تلاش زیادی برای زدن گل سوم انجام دادند اما تلاش های آنها نتیجه نداد و بازی با همان نتیجه 2-1 به پایان رسید. 

 

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

********************************************

پیش بازی :

به گزارش "ورزش سه"، بدون شک در زمان ابداع فوتبال نیز چنین اتفاقاتی هدف اصلی بنیان گذاران آن نبوده و شائبه هایی که در مورد گوی های سرد و گرم و تمایل یوفا به عدم برخورد قدرت های بزرگ در مراحل پایین تر لیگ قهرمانان وجود داشت، با رویارویی بایرن مونیخ و رئال مادرید به کلی فراموش شد.

 

 

 

 

اگرچه ممکن است رده بندی یوفا از دید بسیاری، تنها چند گراف آماری بوده و شباهتی فراوان با رنکینگ های منتشر شده از سوی فیفا داشته باشد، اما در این زمینه خاص همه چیز واضح و مبرهن است. به 5 فصل اخیر نگاه کنید؛ سالهاست رئال رتبه اول و بایرن جایگاه دوم را در اختیار دارد و موضوع بحث فعلی ما در مورد قهرمانی احتمالی لالیگا و فاتح بلامنازع بوندسلیگا می باشد.

 

در یک سو، کارلتویی قرار دارد که به عنوان بیشترین سرمربی فاتح لیگ قهرمانان، 3 فصل پیش موفق شد بعد از سالها رئال مادرید را دوباره به قله فوتبال اروپا هدایت کند و روبروی او، زیدانی بر نیمکت هدایت کهکشانی ها تکیه زده که به عنوان دستیار، شریک آنچلوتی در آن افتخار بود و تنها چند ماه بعد از شروع کار خود در دنیای مربیگری، موفق شد یازدهمین لیگ قهرمانان را نیز به تالار افتخارات لوس بلانکوس اضافه کند.

 

 

 

 

رابطه زیرو و کارلتو، به آخرین دهه هزاره قبل و دوران حضور در یوونتوس باز می گردد. هر دو در تابستان 2001 تورین را ترک کردند؛ اما آنچلوتی در میان انتقادات فراوان و زیدان به عنوان گران ترین خرید تاریخ فوتبال برای رئال مادرید.

 

این رکورد، 8 سال در اختیار ستاره شماره 10 تیم ملی فرانسه بود و رونالدو و گرت بیل، به عنوان دو بازیکنی که رکورد زیزو را از آن خود کردند، حالا در تیم تحت هدایت او مشغول به بازی کردن هستند.

 

در نهایت، قصه درخشان دوران زیزو در مستطیل سبز در فینال 2006 برابر ایتالیا و آن ضربه سر معروف و دریافت کارت قرمز به پایان رسید. اما در همان مقطع، ستاره ای جوان به نام فرانک ریبری در تیم ملی فرانسه ظهور کرد که او محصول باشگاه مارسی بود اما زیدان هرگز فرصتی برای حضور در آن باشگاه فرانسوی پیدا نکرد.

 

 

 

 

حالا ستاره صورت زخمی بایرن، در کنار فیلیپ لام سالهاست مشغول بازی کردن در مونیخ هستند. فیلیپ لام که قرار بود در فینال 2006 رودرروی زیدان و تیمش قرار بگیرد اما اندیشه های ایتالیایی، کشتی آلمانی ها را در وستفالن غرق کرد.

 

وستفالن، همان ورزشگاهی است که ستارگانی مانند لواندوفسکی و هوملس قبل از پیوستن به بایرن، با لباس دورتموند در آن به میدان رفتند و این اختلاف را باید بزرگترین تفاوت لالیگا و بوندسلیگا قلمداد کرد. برای اثبات این تئوری، کافیست مروری به واکنش هواداران بارسا در قبال جدایی لوییس فیگو و پیوستن او به رئال مادرید داشته باشید.

 

 

 

 

همچنین ژابی آلونسو، ستاره خط میانی باوارایی ها نیز یکی از بازینان کهکشانی ها در تجریه شیرین کارلتو و زیدان در فینال لیسبون بود. اما آلونسو پیش از این تجربه یک قهرمانی دراماتیک با لیورپول برابر میلان را در کارنامه دارد. سرمربی میلان در سمت مقابل، کارلتویی بود که حالا هدایت اف سی هالیوود را بر عهده دارد.

 

زمانی که بایرن مونیخ در سال 2013 برای آخرین بار و با شکست دورتموند در ومبلی فاتح اروپا شد، هنوز تونی کروس ستاره این روزهای خط میانی رئال در آن تیم عضویت داشت. همچنین آرین روبن، زننده گل پیروزی بایرن در آن فینال، روزگاری در ترکیب کهکشانی ها به میدان می رفت که با حضور رونالدو در سال 2009، به سمت درب های خروجی باشگاه هدایت شد.

 

 

 

 

به نظر می رسد هواداران نیز علاقه ای به ایجاد تغییر در افکار خود نداشته باشند. بایرن و رئال مادرید طی سالهای اخیر همیشه در بین 5 تیم ثروتمند دنیای فوتبال جایگاه ثابتی داشته اند و بعید به نظر می رسد این جایگاه به این زودی دستخوش تغییر شود.

 

مادریدی ها و تیم اول آلمان، در رتبه اول و سوم پرافتخارترین تیم های اروپایی از لحاظ فتح عنوان و حضور در فینال قرار دارند و مجموعا تا به حال فاتح 58 جام داخلی شده اند. این دو باشگاه بزرگ، نماینده دو کشوری هستند که قهرمانان جام جهانی در 2 دوره اخیر به شمار می آیند.

 

 

 

 

بزرگان فوتبال اروپا اما، با شعارهای مختلفی به مصاف هم خواهند رفت. هواداران آلمانی با استفاده از جمله (ما همانی هستیم که باید باشیم) به استقبال رئالی خواهند رفت که با عبارت (به پیش برو مادرید)، نام خود را جاودانه کرده اند.

 

هواداران تیم های رقیب، بارها نسبت به این برتری جویی ابراز نفرت کرده اند اما طرفداران بایرن و رئال نسبت به این مسائل بی تفاوت بوده و معتقدند شما برای اول بودن، باید هزینه ای پرداخت کنید که شاید نیز حق با آنها باشد.

 

 

 

 

این دو غول بزرگ فوتبال اروپا تا به حال 10 بار در مراحل حذفی مقابل یکدیگر صف آرایی کرده اند که سهم هر تیم، 5 بار صعود به مرحله بعد بوده است.

 

اما انگار رئال و بایرن تصویری از یکدیگر در آینه می باشند و نکته جالب، تشابه عجیب رکورد دو تیم در بازی های خانگی شامل 8 پیروزی، یک تساوی و یک شکست می باشد.

 

 

 

 

اما در آخرین نبرد دو تیم، اوضاع هرگز به وفق مراد ژرمن ها پیش نرفت و تیمی که هدایت آن را پپ گواردیولا بر عهده داشت، با 4 گل در آلیانس آره نا مغلوب قوهای سپید شد. روی نیمکت رئال، کارلتو سرمربی فعلی بایرن نشسته بود و دستیار او کسی به جز زین الدین زیدان نبود.

 

امشب، دوباره دوتیم بزرگ و اشرافی اروپا مقابل هم قرار خواهند گرفت و نکته واضح این است که یکی از آنها، در بین 4 تیم پایانی لیگ قهرمانان غایب خواهد بود.

 

گابریل مارکوتی- ESPN

 

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 فروردين 1396 ساعت: 16:55
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]