پاسخ سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95 - مجله فارسی

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03464majalefarsi
02499majalefarsi
02414majalefarsi
01641majalefarsi
01055majalefarsi
0994majalefarsi
02442majalefarsi
01749majalefarsi
06106majalefarsi
02072majalefarsi
02512majalefarsi
03441majalefarsi
02567majalefarsi
03209majalefarsi
08900majalefarsi
03642majalefarsi
03110majalefarsi
03604majalefarsi
011520majalefarsi
03433majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار سینما ,

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95


 

مهمان خندوانه 3 اسفند 95 - مجله فارسی


برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

جواب سوال پیامکی خندوانه 9 اسفند 95

 

 

کدام یک از عوارض مصرف سیگار است ؟ | پاسخ سوال خندوانه 9 اسفند 95

سوال پیامکی برنامه خندوانه,عوارض مصرف سیگار,پاره شدن اپاندیس-سوراخ شدن لایه اوزون-سرطان ریه-اعتماد به نفس کاذب

کدام یک از عوارض مصرف سیگار است ؟ - ویکی پدیا فارسی

 سوال پیامکی برنامه خندوانه,عوارض مصرف سیگار,پاره شدن اپاندیس-سوراخ شدن لایه .  سیگاری در اثر مصرف مواد دخانی، بدن این افراد مستعد ابتلا به انواع .... مهمان خندوانه دوشنبه 9 اسفند 95 چه کسی است؟

Image result for ‫کدام یک از عوارض مصرف سیگار است ؟ | پاسخ سوال خندوانه 9 اسفند 95‬‎

تنها سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه‌ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که می‌تواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد سیگاری بروز می‌کند، که برخی از آنها عبارتند از:

 MYPIXLOVE.BLOGSKY.COM

 

‌١- از دست دادن موها

با تضعیف سیستم ایمنی افراد سیگاری در اثر مصرف مواد دخانی، بدن این افراد مستعد ابتلا به انواع بیماریها از جمله «لوپوس اریتماتوز» می‌شود که این بیماری می‌تواند عامل از دست دادن موها، ایجاد زخم‌ در دهان، جوش‌های پوست روی صورت، سر و دست‌ها شود.

‌٢ – آب مروارید (کاتاراکت)

افراد سیگاری ‌٤٠ درصد بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به آب مروارید، کدر شدن عدسی چشم و ممانعت از عبور نور و در نهایت نابینایی هستند.

‌٣ – چین و چروک

استعمال دخانیات باعث از بین بردن پروتئین‌های انعطاف دهنده پوست می‌شود؛ همچنین باعث تحلیل بردن ویتامین A و محدود کردن جریان خون در عروق پوست می‌گردد.

پوست افراد سیگاری خشک و دارای خطوط و چین خوردگی‌های ریزی در اطراف لبها و چشمهاست.

‌٤ – ضایعات شنوایی

افراد سیگاری ‌٣ برابر بیش از افراد غیر سیگاری به عفونت گوش میانی دچار می‌شوند.

‌٥ – سرطان پوست

افراد سیگاری ‌٢ برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض خطر ابتلا به نوعی سرطان پوست (پوسته پوسته شدن، برجستگی روی پوست) قرار دارند

‌٦ – فساد دندانها

افراد سیگاری ‌٥/١ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض خطر از دست دادن زودرس دندانها هستند.

‌٧ – پوکی استخوان

منواکسید کربن یکی از اصلی‌ترین گازهای سمی در خروجی اگزوز اتومبیل و دود سیگار است، میل ترکیبی این گاز با خون بسیار بالاتر از اکسیژن است. این گاز باعث کاهش قدرت عمل اکسیژن در خون افراد سیگاری حرفه‌ای تا ‌١٥ درصد می‌شود.

استخوان‌های افراد سیگاری تراکم خود را از دست داده و به راحتی شکسته می‌شود همینطور زمان التیام یافتن و جوش خوردن آنها پس از شکستگی تا ‌٨٠ درصد افزایش پیدا می‌کند.

‌٨ – بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی ـ عروقی ناشی از استعمال دخانیات بیش از ‌٦٠٠ هزار نفر را در سال در کشورهای توسعه یافته از بین می‌رود استعمال دخانیات باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا و گرفتگی عروق و نهایتا ایجاد حمله قلبی و سکته می‌شود.

‌٩ – زخم معده

استعمال دخانیات مقاومت معده را در برابر باکتریها پایین می‌آورد؛ همچنین باعث تضعیف معده در خنثی سازی اسید معده و مقاومت در برابر آن بعد از غذا خوردن و بر جای ماندن باقیمانده اسید در معده و در نتیجه تخریب دیواره آن می‌شود.

زخم معده افراد سیگاری به سختی درمان می‌شود و احتمالی بهبودی آن تا زمانی که فرد سیگاری اکثرا اندک است.

‌١٠- تغییر رنگ انگشتان

قطران موجود در دود سیگار در اثر استعمال مستمر دخانیات روی انگشتان و ناخنها جمع شده و باعث تغییر رنگ آنها به قهوه‌ای مایل به زرد می‌شود.

‌١١ – سرطان رحم و سقط جنین

مصرف سیگار در دوران بارداری می‌تواند باعث افزایش خطر زایمان نوزاد با وزن کم و بروز مسایل بهداشتی در آینده شود. سقط جنین در مادران سیگاری ‌٢ تا ‌٣ برابر بیشتر است

‌١٢ – تغییر شکل دادن سلولهای جنسی در مردان

استعمال دخانیات باعث کاهش تعداد اسپرم و کاهش جریان خون در آلت تناسلی مردان و ناتوانی جنسی در این افراد می‌شود. ناباروری جنسی در مردان سیگاری نیز متداول‌تر از افراد غیر سیگاری است.

‌١٣ – سرطان

بیش از ‌٤٠ عنصر سرطانزا در دود سیگار وجود دارد احتمال سرطان ریه ‌٢٢ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

طبق تحقیقات بی شماری که انجام شده است در صورت ادامه مصرف سیگار و سایر دخانیات توسط افراد سیگاری، احتمال مبتلا شدن آنها به انواع سرطان‌های دیگر از قبیل زبان، دهان، غدد، بزاق و حلق (‌٦ تا ‌٢٧ برابر)، سرطان بینی (‌٢ مرتبه بیشتر)، گلو (‌١٢ مرتبه)، مری (‌٨ تا ‌١٠ برابر)، حنجره (‌١٠ تا ‌١٨ برابر)، معده (‌٢ تا ‌٣ برابر)، کلیه (‌٥ برابر)، آلت تناسلی مرد (‌٢ تا ‌٣ برابر)، لوزالمعده (‌٢ تا ‌٥ برابر) مقعد (‌٥ تا ‌٦ مرتبه) وجود دارد.

Search Results

کدام یک از عوارض مصرف سیگار است ؟ - ویکی پدیا فارسی

 سوال پیامکی برنامه خندوانه,عوارض مصرف سیگار,پاره شدن اپاندیس-سوراخ شدن لایه ... با تضعیف سیستم ایمنی افراد سیگاری در اثر مصرف مواد دخانی، بدن این افراد مستعد ابتلا به انواع .... مهمان خندوانه دوشنبه 9 اسفند 95 چه کسی است؟

خانه ملت (icana.ir) | خبر فارسی

 بازطراحی راکتور اراک زمان بر است/ چینی ها را به کوتاهی متهم نکنیم ... گزارش تصویری/ برگزاری آخرین نشست کانون نمایندگان ادوار در سال 95 ... مهدی کیایی، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی عصر امروز یکشنبه 8 اسفند1395 با رجب ... نمایندگان مردم در خانه ملت نحوه مصرف قیر رایگان در روستاهای فاقد ...

کدام بدتر است: سیگار، پیپ یا قلیان؟ - تبیان

قیمت طلا وسکه امروز 95/02/06 ... از طرفی، این سرطان با مصرف دخانیات ارتباط تنگاتنگی دارد؛ به طوری که ... اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که کدام یک از محصولات ... نیکوتین ماده اصلی و موثر دود سیگار است که اعتیادآور بوده و با عوارض .... نکشید به هیچ وجه حتی یه بارشم خطرناکه و بشدت اعتیاد آور. 9

مهمان خندوانه امشب سه شنبه 5 بهمن 95 کیست - galaxy - آرشیو مطالب روز

جواب سوال دیشب خندوانه 41295کوزه بزرگترین ارشیو مطالب ناب روز دنیا از ... سه شنبه 12 بهمن 95 چه کسیاست؟ , مهمان خندوانه امشب , زمان پخش فصل چهارم خندوانه ..... شاید هم روزی به این معرفت برسم که سوال بیفایده ست، چون زندگییک رازه. ..... از انواع لوازم ساختمانی می باشد که در امور ساختمان سازی مصرف بسیاری دارد.

سیگار - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

طرز استفادهٔ آن این طور است که یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر (که معمولاً ... مصرف سیگار ریسک فاکتور اصلی برای بیماری‌هایی همچون سکته قلبی، سکته

عوارض باورنکردنی سیگار روی پوست - نمناک

نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها عوارض باورنکردنی سیگار روی پوست ... آمار نشان می دهد که میزان سیگار کشیدن زنان در ایران در حال افزایش است و این مسئله به ... اما در مورد زنان یک مسئله مهم دیگر وجود دارد و آن هم اینکه سیگار کشیدن باعث ایجاد ... کشیدن خود در آن زمان ها و احساسی که بعد از مصرف سیگار
تاریخ انتشار : دوشنبه 09 اسفند 1395 ساعت: 19:37
برچسب ها : , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی