خبر و ماجرای ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 | شایعه یا واقعیت؟

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03722majalefarsi
02728majalefarsi
02620majalefarsi
01885majalefarsi
01259majalefarsi
01189majalefarsi
02641majalefarsi
01948majalefarsi
06303majalefarsi
02274majalefarsi
02703majalefarsi
03630majalefarsi
02750majalefarsi
03412majalefarsi
09109majalefarsi
03829majalefarsi
03295majalefarsi
03800majalefarsi
011741majalefarsi
03625majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار حوادث ,

خبر و ماجرای ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 | شایعه یا واقعیت؟

خبر و ماجرای ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 | شایعه یا واقعیت؟

 

خبر و ماجرای ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 | شایعه یا واقعیت؟

ورشکستگی بانک سرمایه تا ۱۵ اسفند ۹۵ از شایعه تا واقعیت ورشکستگی بانک سرمایه,برشکستگی بانک سرمایه,بانک سرمایه,بانک سرمایه ورشکسته شد,دلیل ورشکستگی بانک سرمایه

ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 از شایعه تا واقعیت

شایعه ورشکستگی بانک سرمایه

 


برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


 

 

 

 

شایعه ورشکستگی بانک سرمایه

ورشکستگی بانک سرمایه تا ۱۵ اسفند ۹۵ در حالی شایعه جدید این روزها در فضای مجازی تبدیل شده و در  شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که  محتوای آن خود بیانگر کذب بودن آن است.

رد شایعه ورشکستگی بانک سرمایه 

 ایران آنلاین / موضوع «ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند ماه» متأسفانه طراحان اینشایعه یا از ساده ترین قوانین بانکداری در ... منبع خبر (خبرگزاری ایران آنلاین) است و پارسی پو در جزئیات این ماجرا 

به گزارش روز شنبه، در روزهای اخیر پیامی در گروه ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود که در آن از کاربران خواسته شده اگر پول یا سپرده ای در بانک سرمایه دارند، آن را تا امروز (شنبه ۱۴ اسفند) از بانک خارج کنند زیرا طبق اطلاعات موثق این بانک تا ۱۵ اسفند اعلام ورشکستگی می کند.

شایعه سازان به همین میزان نیز اکتفا نکرده و مدعی شده اند همه حساب های این بانک در بانک سپه بسته و بلوکه شده است که همین جمله ناصحیح بودن مطلب منتشره را نشان می دهد زیرا طبق قانون همه بانک ها در بانک مرکزی حساب دارند نه در بانک های دیگر ضمن آنکه بانک ها بابت افتتاح هر نوع حساب، ملزم به پرداخت «ذخیره قانونی» نزد بانک مرکزی هستند که با این رویکرد، بانک ها ورشکسته نمی شوند و بانک مرکزی نگهبان وجوه مردم نزد بانکهاست.

ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 از شایعه تا واقعیت

 ورشکستگی بانک سرمایه تا ۱۵ اسفند ۹۵ در حالی شایعه جدید ای فضای بانکداری در ایران بی خبرند و یابه عمد خود را به بی خبری زده اند.

در این پیوند، بانک سرمایه نیز امروز (شنبه) در اطلاعیه ای با رد شایعه مطرح شده در شبکه های اجتماعی مبنی  بر اعلام ورشکستگی بانک سرمایه تاکید کرده است: بی شک سهامداران و سپرده گذاران بانک سرمایه با اطلاعات و شم اقتصادی بالای خود به سادگی در می یابند که متأسفانه طراحان این شایعه یا ازز ساده ترین قوانین بانکداری در ایران بی خبرند و یا به عمد خود را به بی خبری زده اند.

بانک سرمایه تاکید کرده است: این بانک به لحاظ رشد منابع در سال جاری بهترین عملکرد را نسبت به یازده سال  گذشته خود داشته و با اقدام قاطع حقوقی که  به بازداشت چند تن از بدهکاران کلان بانکی انجامیده، در پی وصول مطالبات معوق خود و احقاق حقوق سهامداران است.

این اطلاعیه می افزاید: به همین اعتبار می توان آبشخور چنین شایعات پیش پا افتاده ای را در میان بدهکاران و مدیونین گردن کشی دانست که برای نجات خود از چنگ قانون، از هیچ حربه ای حتی دروغ و تشویش اذهان عمومی و تحمیل هزینه های هنگفت مادی و روانی به جامعه ابا ندارند.

بانک سرمایه همچنین تاکید کرد که اقدام های حقوقی خود را در برخورد با منشأ این شایعه پراکنی ها با کمک  دستگاه های قضایی، نظارتی و اطلاعاتی به  انجام رسانده است و نتایج آن را به اطلاع مردم خواهد رساند.

 

منبع : bartarina.ir ، منبع خبر (خبرگزاری ایران آنلاین) 

 

10 بانک و موسسه مالی در آستانه ورشکستگی‌/بانک مرکزی دخالت کند

ادیب

ادیب

مای پیکس لاو : یک کارشناس اقتصادی گفت: علت بالا بودن نرخ بهره بالا بودن سود سپرده است و علت بالا بودن سود سپرده نیز به این خاطر است که 10 موسسه و بانک کوچک در حال ورشکستی هستند.

ماجرای ورشکستگی بانک سرمایه تا ۱۵ اسفند ۹۵ از شایعه تا واقعیت 

 ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 از شایعه تا واقعیت  قوانین بانکداری در ایران بی خبرند و یا بی خبری 

محمد حسین ادیب، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان یکشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی افزود: حیات این موسسات و بانک‌های کوچک تا 15ماه دیگر دوام ندارد. البته اگر بانک مرکزی از عملکرد بازار دست بردارد و دخالت کند قضیه قابل مدیریت است.

شایعه ورشکستگی بانک سرمایه حقیقت دارد ؟

از وضعیت تماس های سیاسی ایران با آمریکا تا خبرگزاری میزان ،اخبار حوزه واقعیت سرخط خبرهای روزگذشته جمعه 13 اسفند 95درسفیرافلاک 

وی در مورد مؤسسه‌های غیر مجاز و حمایت از آن‌ها گفت: 90 نماینده مجلس نامه‌ای به بانک مرکزی نوشتند و ابراز کردند که اعلام نکنید موسسه ای که اخیراً ورشکست شده غیر مجاز است! ما حدود 100هزار میلیارد تومان معوقات بانکی و حدود 90 هزار میلیارد هزار میلیارد تومان وام استمهالی داریم. به گفته مدیر عامل یکی از بانک‌ها، در وام‌های استمهالی یک قسط را می‌دهند و مابقی را نمی‌دهند. وام‌های استمهالی را مصوبه مجلس ایجاد کرد. نمایندگان مجلس با تصویب مصوبه‌ای معادل معوقات در کشور معوقه درست کردند و مدام به بانک ها حمله می‌کنند.

 

او تصریح کرد: این‌ها با بالا بردن سود سپرده می‌خواهند مشکلات خود را به بعد منتقل کنند. مردم بدانند هر موسسه و بانکی که سود بیشتری می‌دهد آن موسسه یا بانک یک گام بیشتر تا ورشکستگی فاصله ندارد. به گفته مدیر عامل یکی از بانک‌های خصوصی بانک‌های دیگر مجبورند که با این 10 بانک و موسسه مالی ورشکسته رقابت کنند وگرنه پول از بانک‌های دیگر به سمت این بانک‌ها سرازیر می‌شود.

 

وی ادامه داد: به عبارت دیگر بانک‌ها در حال حاضر برای غرق شدن در حال رقابت با یکدیگر هستند. استراتژی بانک مرکزی نیز این است که می‌گوید ما نباید دخالت کنیم و باید عملکرد بازار نشان دهد کدام یک سود بیشتری بدهد. عملکرد بازار هم یعنی غرق شدن بانک‌ها.

 

این اقتصاددان گفت: به گفته معاون نظارتی بانک مرکزی آب از سر این 10 بانک و موسسه گذشته و هیچ چیزی برای آن‌ها مهم نیست. وگرنه در حال حاضر هیچ فعال اقتصادی نمی‌تواند نرخ بهره 20 تا 27 درصدی را پرداخت کند.

خبر فوری-بانک سرمایه ورشکست شد/ شایعه یا واقعیت؟

موضوع «ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند ماه» در حالی به شایعه جدید این روزها در فضای مجازی تبدیل شده و در شبکه های اجتماعی

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت: سود سپرده ای که بانک‌ها در حال حاضر در حال پرداخت آن هستند در اقتصاد قابل توجیه نیست. به گفته معاون بانک مرکزی 50 درصد وام‌های بانکی به شرکت‌های بزرگ داده شده و این وام‌ها را پس نمی‌دهند. این شرکت‌ها اگر بخواهند وام خود را پس دهند، از یک بانک دیگر وام می‌گیرند و به بانک دیگری پس می‌دهند. اگر به وام‌هایی که از بانک‌ها گرفته شده، شرکت‌های دولتی را نیز اضافه کنیم، بیشتر این وام‌ها به 2000 شرکت داده شده است.

 

وی در مورد حمایت نمایندگان مجلس از موسسات مالی غیرمجاز گفت: 90 نماینده مجلس نامه‌ای به بانک مرکزی نوشتند و ابراز کردند که اعلام نکنید موسسه‌ای که اخیراً ورشکست شده غیر مجاز است.

 

ادیب همچنین با بیان این‌که مشکل، صنایع کوچک ما نیست افزود: مشکل 2000 شرکت دولتی است که از 10 سال پیش به این سو به مرور باید ورشکسته می‌شدند و با گرفتن وام ادامه فعالیت کرده‌اند. تا الان دو عامل باعث شده بود که این‌گونه شرکت‌های زیان ده سرپا باشند، ولی تا سال آینده این شرکت‌ها اگر استراتژی خود را تغییر ندهند دیگر قادر به ادامه حیات نخواهند بود. این دو عامل نیز این بود که اولاً در کشور تورم بود و ما تا سال 1391 دومین کشور دارای بالاترین نرخ تورم در جهان بودیم لذا 80 درصد سودی که این شرکت‌ها کسب می‌کردند ناشی از تورم بود.

 

او خاطرنشان کرد: سه روز گذشته آقای سیف در یک جلسه خصوصی با مسئولان اعلام کردند که چهار ماه است در کشور تورم منفی شده و ما جرات نمی‌کنیم آن را اعلام کنیم؛ به خاطر اینکه تولیدکنندگان اعتراض می‌کنند. مگر ممکن است که نرخ بهره 27 درصد باشد و نرخ تورم منفی باشد؟ در همه جای دنیا نرخ بهره و سود سپرده 2 تا 3 درصد بیشتر از تورم است.

 

این اقتصاددان همچنین تاکید کرد: علت دوم نیز این است که ما روزانه 400 هزار بشکه انرژی به داخل اقتصاد وارد می‌کنیم. قبل از سقوط قیمت‌ها، قیمت هر بشکه 110 دلار بود و معدل قیمتی که انرژی در داخل کشور فروش می‌رفت 10 دلار بود. یعنی بابت هر بشکه ما 100 دلار به اقتصاد ضرر می‌زنیم.

 

وی ادامه داد: ما سالانه 140 میلیارد دلار به اقتصاد انرژی می‌دادیم و پول آن را نمی‌گرفتیم. امروز نفت اوپک بشکه‌ای 23 دلار است؛ یعنی 10 دلار آن را می‌دهیم و 13 دلار را نمی‌گیریم. اینکه 100 دلار نمی‌گرفتیم و حالا 13 دلار نمی‌گیریم، مهم‌ترین عاملی بود که به صورت سود در صورت مالی شرکت‌ها شناسایی شد، چون یارانه انرژی از بشکه‌ای 100 دلار به 13 دلار رسیده و تورم هم نیست. این سیستم به بن بست رسیده و مسئول آن بانک مرکزی است.

مای پیکس لاو

منبع :isna.ir

 

شایعه ورشکستگی بانک سرمایه تکذیب شد | روابط عمومی

بانک سرمایه شایعه اعلام ورشکستگی را تکذیب کرد اخبار نرخ ارز ضای مجازی مبنی بر ورشتکستگی این بانک تا 15 اسفند را تکذیب کرد این شایعه متأسفانه یا از ساده ترین قوانین بانکداری در ایران بی خبرند و یا ماجرای اعتراض

10 بانک و موسسه مالی در آستانه ورشکستگی‌/بانک مرکزی

مردم بدانند هر موسسه و بانکی که سود بیشتری می‌دهد آن موسسه یا بانک یک گام بیشتر تا ورشکستگی

خبر و ماجرای ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفند 95 ، شایعه یا واقعیت؟

تاریخ انتشار : شنبه 14 اسفند 1395 ساعت: 19:27
برچسب ها : , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]