روستای ورکانه | آدرس روستای ورکانه سریال علی البدل

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03758majalefarsi
02773majalefarsi
02646majalefarsi
01923majalefarsi
01303majalefarsi
01230majalefarsi
02671majalefarsi
01978majalefarsi
06337majalefarsi
02316majalefarsi
02752majalefarsi
03668majalefarsi
02784majalefarsi
03445majalefarsi
09148majalefarsi
03861majalefarsi
03330majalefarsi
03853majalefarsi
011797majalefarsi
03687majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار فرهنگی و هنری ,

روستای ورکانه | آدرس روستای ورکانه سریال علی البدل

روستای ورکانه | آدرس روستای ورکانه سریال علی البدل

 

روستای ورکانه علی البدل,معرفی روستای ورکانه در سریال علی البدل,روستای ورکانه کجاست,آدرس روستای ورکانه در سریال علی البدلورکانه روستای ورکانه روستای ورکانه همدان روستای ورکانه استان همدان روستای ورکانه کجاست روستای ورکانه همدان کجاست ورکانه کجاست آدرس روستای ورکانه.

 


نتیجه تصویری برای روستای شورین

آدرس روستای ورکانه, آدرس روستای ورکانه در سریال علی البدل – دانلود رایگان جدید, آدرس ورکانه در علی البدل, اقامتگاه بوم گردی ورکانه, اقامتگاه بوم گردی ورکانه – گردشگری سفربخیر, اقامتگاه بومی ورکانه, اولین پیج روستای ورکانه(همدان), تصاویر برای روستای ورکانه کجاست, جستجوهای مربوط به روستای ورکانه کجاست, روستای رنسانسی ورکانه همدان – آکا, روستای رنسانسی ورکانه همدانپ, روستای میرمکان کجاست, روستای ورکانه, روستای ورکانه – صبح بخیر, روستای ورکانه کجاست Archives, روستای ورکانه کجاست Archives – سفرگردی, روستای ورکانه همدان, روستای ورکانه همدان – مکان بین, روستای ورکانه، همدان؛ با بافت سنگی, روستای ورکانه، همدان؛ با بافت سنگی – کجارو, روستایورکانه درکجاست؟ | گوگل, زیباترین روستای رنسانسی ایران کجاست؟ – خبرگزاری مهر, سایت گردشگری همدان, عکس/ روستای سنگی ورکانه, عکس/ روستای سنگی ورکانه – مشرق نیوز, فهرست روستاهای گردشگری ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد, قلعه مهری خانم کجاست؟, قلعه مهری خانم کجاست؟ – برترین ها, قلعه مهری خانم کجاست؟ | روستای ورکانه همدان که به عنوان نگین, لیست جستجو روستای توتستان کجاست صفحه ۴۷ – همگردی, محل فیلمبرداری سریال علی البدل در همدان /روستای ورکانه, وانشان (روستا) – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد, ورکانه, ورکانه کجاست, ورکانه کجاست – سایت گردشگری همدان

 

 

روستای ورکانه همدان


روستای ورکانه در حدود 20 کیلومتری جنوب شرقی شهر همدان قرار دارد. این روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان همدان است.


این روستای زیبا از شمال شرقی به کوه سردره، از غرب به روستای سیمین، از جنوب غربی به کوه سرخ بلاغ، از شرق به کوه قره داغ و از جنوب و جنوب شرقی به دره بارانی و دره قشلاق محدود می‏شود.


علت نامگذاری :


در گویش کردی «ور» به معنی کنار و «کانه» به معنی چشمه است. ورکانه نیز به معنی قرار گرفتن در کنار آب و چشمه می‏باشد.


از نقطه نظری دیگر روستای ورکانه به دلیل اینکه در پیرامون آن معادن سنگ به فراوانی مشاهده میشود، نام ورکانه را به خود گرفته و وجه تسمیه روستای ورکانه را معادل محلی که در نزدیکی معدن یا ورکان است، آورده اند.


پیشینه روستای ورکانه به بیش از 400 سال می‌رسد. روستای ورکانه در دامنه جنوبی زاگرس مرکزی قرار گرفته وعموما به دلیل کوهستانی بودن و برخورداری از طبیعت زیبا از مناطق بسیار بکر به شمار می‌رود.


سنگ، سنگ لاشه، سنگ مالون، خشت و آجر انواع مصالح متعارف ساختمانی در ابنیه روستای ورکانه است و عنصر سنگ به عنوان اصلیترین مصالح در ابنیه روستای ورکانه بیش از هر چیز در بازدید از روستا به چشم میخورد و به نظر میرسد کاربرد سنگ در روستا به علت فراوانی این عنصر در روستا و سختی و مقاومت آن در برابر تغییرات جوی و همچنین کمبود آجر و خشت در منطقه بوده است.


در روستای ورکانه همدان که به عنوان نگین گردشگری روستایی این استان شهرت یافته است، سنگ‌های لاشه که تمام‌ کوچه‌های آن را احاطه کرده‌اند، زیر نورهای موضعی به رنگ قهوه‌ای سوخته در می‌‌آیند که تصاویر اروپای دوران رنسانس را یادآور می‌شود.


هسته اولیه این روستا که پیرامون قنات روستا شکل گرفته، قدمتی نسبتاً طولانی دارد و سابقه تاریخی آن به اوایل دوره صفوی مربوط می‏شود.
مردم روستای ورکانه به زبان‏های آذری، فارسی و کردی سخن می‏گویند.


روستای ورکانه همدان یکی از 6 روستای گردشگری همدان است که نام آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و به عنوان منطقه ویژه گردشگری کشور مطرح شد.


جاذبه ‏های گردشگری روستای ورکانه:


جریان رودخانه‏های فصلی سیمین و ورکانه، جریان دایمی آب قنات روستا و چشمه‏سارهای آن به ویژه در بهار و تابستان، طراوت خاصی به روستا می‏بخشند.


باغات سترده گردو، زردآلو، انگور و سیب، جلوه ویژه‏ای به روستا بخشیده و زیبایی دلپذیری پدید آورده‏اند.


کوه‏های اطراف روستا و دره‏های خان و جن، در فصول مختلف به ویژه در بهار که سرشار از طراوت و سرسبزی می‏شوند، مناظر زیبا و دلفریبی را ایجاد می‏کنند.


آثار تاریخی و مذهبی جالب توجهی در روستا وجود دارد که از میان آن‏ها می‏توان به ساختمان مسجد روستا در بافت قدیمی، اصطبل پرورش اسب با معماری خاص سنگی و قلعه مهری خانم که به شکل چلیپا ساخته شده و نیز معماری سنگی روستا اشاره کرد.


آرامگاه امامزاده غیب در بین مردم روستا احترام و ارزش زیادی دارد.


موسیقی رایج در میان مردم روستای ورکانه شامل ترانه‏هایی با اشعار باباطاهر عریان و بایاتی‏های آذری با موسیقی عاشیقی است که در مراسم شادی و عروسی‏ها مورد استفاده قرار می‏گیرد. همچنین نوعی موسیقی محلی به نام سربازی و سه پا نیز در میان مردم روستا رواج دارد.


روستای ورکانه در مسیر کوچ طوایف قزل یوسف، یارم طاقلو و ورکانی قرار دارد که هر سال از اواسط آبان ماه کوچ بهاره دارند. این طوایف براساس سنت های گذشته و ماهیت معیشتی به دنبال مراتع تازه، کوه ها و دره های بسیاری را پشت سر گذاشته درمیان بندها اتراق میکنند و پس از پایان فصل اعتدال، به قشلاق باز میگردند.


چشم انداز کوچ در مسیر زیبای ییلاق و قشلاق عشایر و ایلات، پیرامون این روستا را به عنوان یکی از پایگاه های اصلی تماشای کوچ عشایری تبدیل کرده است.

 

غذاهای محلی روستا مشتمل بر آبگوشت، انواع کباب و انواع آش مانند آش اوماج، آش پلته، آش واره، آش جو و ترخینه میباشد.


راه رسیدن به روستای ورکانه :


مسیر رسیدن به روستای ورکانه از همدان، در ابتدا انتخاب جاده همدان به ملایر و سپس محوریست که از این جاده منشعب می شود. پس از عبور از سد اکباتان و روستاهای یلفان، شمس‌ آباد و علی‌آباد از طریق جاده ورکانه به روستای ورکانه خواهید رسید.


گذشته از جاذبه های گردشگری ذکر شده در بالا، محور ارتباط اصلی روستا از شهر همدان نیز دارای مناظر و چشم ‌اندازهای زیبایی است که می‌تواند به عنوان محوری توریستی مطرح شود.

 

منبع : سایت مکان بین

 

آدرس روستای ورکانه, آدرس روستای ورکانه در سریال علی البدل - دانلود رایگان جدید, آدرس ورکانه در علی البدل, اقامتگاه بوم گردی ورکانه, اقامتگاه بوم گردی ورکانه - گردشگری سفربخیر, اقامتگاه بومی ورکانه, اولین پیج روستای ورکانه(همدان), تصاویر برای روستای ورکانه کجاست, جستجوهای مربوط به روستای ورکانه کجاست, روستای رنسانسی ورکانه همدان - آکا, روستای رنسانسی ورکانه همدانپ, روستای میرمکان کجاست, روستای ورکانه, روستای ورکانه - صبح بخیر, روستای ورکانه کجاست Archives, روستای ورکانه کجاست Archives - سفرگردی, روستای ورکانه همدان, روستای ورکانه همدان - مکان بین, روستای ورکانه، همدان؛ با بافت سنگی, روستای ورکانه، همدان؛ با بافت سنگی - کجارو, روستایورکانه درکجاست؟ | گوگل, زیباترین روستای رنسانسی ایران کجاست؟ - خبرگزاری مهر, سایت گردشگری همدان, عکس/ روستای سنگی ورکانه, عکس/ روستای سنگی ورکانه - مشرق نیوز, فهرست روستاهای گردشگری ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد, قلعه مهری خانم کجاست؟, قلعه مهری خانم کجاست؟ - برترین ها, قلعه مهری خانم کجاست؟ | روستای ورکانه همدان که به عنوان نگین, لیست جستجو روستای توتستان کجاست صفحه 47 - همگردی, محل فیلمبرداری سریال علی البدل در همدان /روستای ورکانه, وانشان (روستا) - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد, ورکانه, ورکانه کجاست, ورکانه کجاست - سایت گردشگری همدان

تاریخ انتشار : دوشنبه 07 فروردين 1396 ساعت: 0:6
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]