زندگینامه مهدی عزیزیان | ماجرای اختلاس مهدی عزیزیان | بیوگرافی مهدی عزیزیان

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03758majalefarsi
02773majalefarsi
02646majalefarsi
01923majalefarsi
01303majalefarsi
01230majalefarsi
02671majalefarsi
01978majalefarsi
06337majalefarsi
02316majalefarsi
02752majalefarsi
03668majalefarsi
02784majalefarsi
03445majalefarsi
09148majalefarsi
03861majalefarsi
03330majalefarsi
03853majalefarsi
011797majalefarsi
03687majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار حوادث ,

زندگینامه مهدی عزیزیان | ماجرای اختلاس مهدی عزیزیان | بیوگرافی مهدی عزیزیان

زندگینامه مهدی عزیزیان | ماجرای اختلاس مهدی عزیزیان | بیوگرافی مهدی عزیزیان

بیوگرافی مهدی عزیزیان, زندگینامه مهدی عزیزیان,مهدی عزیزیان کیست,مهدی عزیزیان کیه,سوابق مهدی عزیزیان,عکسهای مهدی عزیزیان,اختلاس مهدی عزیزیان,ماجرای اختلاس مهدی عزیزیان,میزان اختلاس مهدی عزیزیان,

 

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

مهدی عزیزیان قائم‌مقام قبلی آستان قدس رضوی بوده است.هم‌زمان رئیس مجامع و رئیس هیئت مدیره سازمان اقتصادی رضوی که بزرگترین هلدینگ اقتصادی شرق کشور محسوب می‌شود نیز بوده است. بسیاری از ساخت و سازهای حرم امام رضا در زمان مدیریت مهدی عزیزیان در سازمان عمران و توسعه حرم امام رضا صورت پذیرفت. مهمترین اقدامات وی تسریع در روند ساخت و سازها، ایجاد معماری نوین در حرم امام رضا، تعویض ضریح، ساخت رواقها و صحنهای جدید و ایجاد تسهیلات ویژه برای زائران امام رضا بوده است.چندی پیش چند وب‌سایت خبری گزارش دادند که مهدی عزیزیان، قائم مقام سابق آستان قدس رضوی، به دلیل سوء‌استفاده مالی از این نهاد از کشور خارج شده است.

 

 

سوابق

مهدی عزیزیان از سال ۱۳۶۱ تا خرداد ١٣٩٥در آستان قدس رضوی مشغول به فعالیت بوده است.وهم اکنون مشاور عمرانی میباشد و بخشی از سوابق اجرایی مهدی عزیزیان در آستان قدس رضوی به شرح ذیل است:

  • معاونت اداری آستان قدس رضوی در سال ۱۳۶۱
  • معاونت اماکن و بیوتات متبرکه و تشریفات آستان قدس رضوی در سال ۱۳۶۸
  • مجری طرح ساخت، تعویض و نصب ضریح جدید حرم امام رضا در سال ۱۳۷۹
  • مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم امام رضا در سال ۱۳۷۹
  • مدیر و مجری تکمیل سرداب حضرت رضا در سال ۱۳۸۱
  • عضو هیئت امناء آستان قدس رضوی از سال ۱۳۸۲
  • مشاور هماهنگی و امور راهبردی آستان قدس رضوی از تاریخ ۳۰ دی ۱۳۸۴
  • رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی از تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۸۷
  • رئیس هیئت مدیره شرکت‌های مسکن و عمران قدس رضوی، مسکن و عمران بین‌الملل، بتن ماشین قدس رضوی، مهندسان مشاور قدس، قند خراسان رضوی، قند آبکوه و قند چناران
  • قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از ١٣٩٤ تا خرداد١٣٩٥

فعالیت‌ها

مهدی عزیزیان طی مدتی که معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی بود، دفاتر رسیدگی به امور گمشدگان، آگاهی حرم مطهر، تسهیلات زائرین برای ارائه خدمات به درراه‌ماندگان، دفاتر اشیاء گمشده و دفتر شفاء یافتگان را ایجاد کرد و سیستم منظمی برای توزیع دعوتنامه‌های مهمانسرای حضرت رضا علیه السلام مستقر ساخت. آئین‌نامه خدمت در حرم مطهر رضوی را نیز وی به تصویب رساند.

وی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی،با تدوین برنامه استراتژیک ۵ ساله سازمان، بررسی و تصویب طرح‌های سرمایه‌گذاری، استفاده از فناوری‌های نوین مهندسی در صنعت ساختمان، توجه به تولید محصولات نوین ساختمانی مطابق با استانداردهای روز دنیا، تولید محصولات دارویی و غذایی جدید و بهبود کمی و کیفی تولیدات و افزایش بازده اقتصادی این سازمان را به بزرگترین هلدینگ اقتصادی شرق کشور تبدیل کرد.

معماری نوین در حرم امام رضا

مهدی عزیزیان در مدتی که مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم امام رضا بود پایه‌گذار سبکی نو در معماری این بنای تاریخی شد. وی با جذب معماران و مهندسان خبره سعی کرد تفکر جدیدی در معماری حرم امام رضا که بعدها به معماری ایرانی اسلامی دوره انقلاب ۱۳۵۷ ایرانمعروف شد، ایجاد کند.

تسریع در روند توسعه حرم

مهدی عزیزیان توانست پروژه‌های بزرگ توسعه و عمران حرم امام رضا را در مدت زمانی کم به پایان برساند.

نصب ضریح حرم امام رضا

مهمترین پروژه اجرا شده توسط مهدی عزیزیان، ساخت و نصب ضریح پنجم امام رضا است. عملیات اجرایی برچیده شدن ضریح چهارم و نصب پنجمین ضریح از شامگاه روز شنبه ۲۱ دی ۱۳۷۹، آغاز شد و به مدت پنجاه روز جریان خود را طی نمود.

ساخت رواق دارالحجه

مهدی عزیزیان مجری ساخت رواق دارالحجه بود که نزدیکترین رواق به مرقد امام رضا محسوب می‌شود. این رواق در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۷ با حضور اکبر هاشمی رفسنجانی و عباس واعظ طبسی افتتاح شد.

ساخت رواق امام خمینی (ره)

مهدی عزیزیان در سال ۱۳۸۲ طراحی رواق بزرگ امام خمینی را در جوار مسجد گوهرشاد شروع کرد.رواق امام خمینی در دو طبقه ساخته‌شد که طبقه زیرین آن با نام رواق دارالمرحمه در سال ۱۳۸۶ با حضور علی‌اکبر ولایتی افتتاح شد. با ساخت این رواق، ۲۳ هزار متر مربع به فضای مسقف حرم اضافه شد. از جمله ویژگی‌های معماری این رواق که مهدی عزیزیان طرح آن را داده، می‌توان به انطباق طرح معماری بنا با سازه آن و عدم هرگونه دخل و تصرف در معماری گذشته اطراف صحن (مسجد گوهرشاد) اشاره کرد، به‌طوری که هیچ تغییری در نماهای بر جای مانده اعمال نشده.

ساخت صحن جامع رضوی

عملیات اجرایی اسکلت صحن جامع رضوی که به عنوان بزرگ‌ترین صحن حرم مطهر شناخته می‌شودبه سرپرستی مهدی عزیزیان در سال ۱۳۶۶ کلید زده شد؛ این صحن با ۱۱۷۵۸۴ متر مربع زیربنا و ۵۵ غرفه، در جنوب اماکن متبرکه حرم امام رضا واقع شده که از طریق دو بست به خیابان‌های امام رضا و خسروی نو (شهید اندرزگو) ارتباط دارد و از دو سوی شرقی و غربی به بست‌های شرقی و غربی مرتبط می‌شود. کار اجرایی این صحن در سال ۱۳۸۱ به پایان رسید.

دیگر پروژه‌های حرم مطهر رضوی

مهندس عزیزیان به عنوان مدیرعامل سازمان توسعه حریم حرم امام رضا ناظر اکثر پروژه‌های توسعه حرم مطهر رضوی بود. در واقع حرم کنونی امام رضا در مشهد حاصل کار وی و مشاورانش می‌باشد. پروژه‌هایی از قبیل رواق دارالحکمه، سردر شرقی و غربی صحن جامع رضوی، قبر شیخ طبرسی، بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی،صحن غدیر، صحن هدایت، ساختمان جدید دارالشفاء امام، گلدسته‌های شرقی و غربی، گلدسته ایوان ولی عصر، صحن کوثر، صحن هدایت، توسعه میهمان سرای حضرت رضا (ع)، بست جوادالائمه، ورودی باب‌الرضا، هتل پنج ستاره قصرالضیافه، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و تونل انرژی در حرم امام رضا را مدیریت کرده و به سرانجام رساند.

 

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه 08 فروردين 1396 ساعت: 14:38
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]