ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 | زمان دقیق روز شروع سال نو 96

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03725majalefarsi
02731majalefarsi
02621majalefarsi
01886majalefarsi
01262majalefarsi
01190majalefarsi
02643majalefarsi
01950majalefarsi
06304majalefarsi
02277majalefarsi
02706majalefarsi
03632majalefarsi
02751majalefarsi
03413majalefarsi
09111majalefarsi
03831majalefarsi
03297majalefarsi
03802majalefarsi
011742majalefarsi
03628majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار فرهنگی و هنری ,

ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 | زمان دقیق روز شروع سال نو 96

ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 | زمان دقیق روز شروع سال نو 96

 

ساعت تحویل سال 1396 لحظه تحویل سال 96 ساعت دقیق تحویل سال 1396 تحویل سال 96 سال 96 کی شروع میشه ؟ عید نوروز 96 ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 | زمان دقیق شروع سال نو 96 | لحظه تحویل عید نوروز 96

ساعت دقیق تحویل سال ۱۳۹۶ در تمام کشورها | Norooz 2017 Time

Countdown to Nowruz 1396 | شمارش معکوس به نوروز ۱۳۹۶ و لحظه تحویل سال در ایران:ساعت ۱۳ و ۵۸ دقیقه و ۴۰ثانیه روز دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ هجری شمسی,  نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو  ازبکستان جشن عید نوروز 96

نتیجه تصویری برای ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 | زمان دقیق شروع سال نو 96 | لحظه تحویل عید نوروز

 


برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 


 

 

 

لحظه و ساعت تحویل سال 1396 هجری شمسی | زمان دقیق شروع

 لحظه تحویل عید سال 96 96ساعت شروع نوروز لحظه تحویل سال96٬ لحظه تحویلساعت 13 و 13دقیقه و 13 ثانیه (ساعت سیزده و سیزده دقیقه و سیزده ثانیه ظهر)  زمان دقیق لحظه تحویل سال نو

ساعت دقیق و ثانیه لحظه تحویل تحویل سال 1396

لحظه تحویل سال 1396 هجری شمسی به ساعت 13 و 58 دقیقه و 40 ثانیه روز دوشنبه 30 اسفند 1395 هجری شمسی به وقت رسمی جمهوری اسلامی ایران است.ساعت تحویل سال 1396

   
منبع مطلب : مای پیکس لاو : این روز مصادف با 21 جمادی الثانیه 1438 هجری قمری و 20 مارس 2017 میلادی خواهد بود.
 

نوروز 1396 - بیتوته

تقویم نوروز 96 عید نوروز 96 ساعت تحویل سال 96 سال 1396 , زمان دقیق تحویل سال ۱۳۹۶ .. ۱۳:۲۶:۰۵ (ساعت ۱۳ و ۲۶دقیقه و ۵ ثانیه )که یک سال شمسی ویژگی های سال آینده شروع می شواین لحظه  آغاز سال نو 
ویژگی تقویم خورشیدی به جز محاسبات دقیقی که دارد، دقت در بحث کبیسه گیری هاست(کبیسه به اضافه شدن یک روز به طول سال خورشیدی گفته می شود.)،به این ترتیب که هر 4 و یا 5 سال یک بار اسفند ماه که 29 روزاست، 30 روزه به حساب می آید.
 
مبنای ایجاد کبیسه آن است که هرگاه لحظه تحویل سال از ساعت 12 ظهر سیصد و شصت و پنجمین روز سال تا 12 ظهر سیصد و شصت و ششمین روز سال باشد سال عادی تمام شده است و سیصد و شصت و ششمین روز نوروز است و روز بعد از سیصد و شصت و ششمین روز سال، به عنوان نوروز و اول سال جدید در نظر گرفته می شود.
 
شایان ذکر است؛ لحظه تحویل هر سال حدود 6 ساعت جلو می رود که به این ترتیب سال 96 سال کبیسه است.

فیلم لحظه زمان دقیق ثانیه دقیقه ساعت تحویل سال 1396 نوروز

 وقت تحویل سال 1396,عید نوروز,سال نو شمسی,سال نو خورشیدی,تحویل سال 96,سال جدید به نوروز ۱۳۹۶ ولحظه تحویل سال در ایران: ساعت ۱۳ و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه روز لحظه و ساعت تحویل سال 1396 هجری شمسی | زمان دقیق شروع

نوروز 96

نوروز اولین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با اول فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق مختلف ایران، نوروز را جشن می گیرند. نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می شود و در برخی دیگر از کشورها تعطیل رسمی است.

 پیدایش نوروز
منشأ و زمان پیدایش نوروز، به درستی معلوم نیست. برپایه برخی افسانه ها 3000 سال پیش در چنین روزی جمشید از کاخ خود در جنوب دریاچه ارومیه (منطقه حسنلوی امروزی) بیرون آمد و شدیدا تحت تاثیر آفتاب درخشان و تازگی و طراوت محیط قرار گرفت و آن روز را نوروز نامید و تصمیم گرفت پس از آن ،هر سال در چنین روزی آیین های ویژه ی برگزار شود.

در شاهنامه درباره ریشه نوروز چنین آمده است که جمشید در حال گذشتن از آذربایجان، دستور داد تا در آنجا برای او تختی بگذارند و خودش با تاجی زرین بر روی تخت نشست. با رسیدن نور خورشید به تاج زرین او، جهان نورانی شد و مردم شادمانی کردند و آن روز را روز نو نامیدند.

سبزه شب عید 96

 نوروز پیش از اسلام
اما کوروش کبیر نخستین پادشاهی بود که به نوروز رسمیت داد. او در سال 5344 پیش از میلاد دستور داد ترفیع نظامیان،سان دیدن از سربازان، عفو مجرمان، پاکسازی محیط زیست در این روزها باشد. البته 4 سال پیشتر هم ،یعنی در 5388 پیش از  میلاد، کوروش پیش از فتح بابل نوروز را در آنجا جشن گرفته بود. در زمان اشکانیان و ساسانیان نیز نوروزز گرامی داشته می شد. در این دوران، جشن های گوناگونی در طول یک سال برگزار می شد که مهمترین آنها نوروز وو مهرگان بود.

روز و ساعت تحویل سال ۹۶ | زمان تحویل عید نوروز ۱۳۹۶

زمان دقیق لحظه تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران به نوروز ۱۳۹۶ و لحظه تحویل سال در ایران: ساعت ۱۳ و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه روز دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ لحظه و ساعت تحویل سال 1396 هجری شمسی |زمان دقیق شروع

 برگزاری جشن نوروز در دوران ساسانیان دست کم شش روز طول می کشید و به دو دوره نوروز کوچک و نوروز بزرگ تقسیم می شد. نوروز کوچک یا نوروز عامه به مدت پنج روز، از یکم تا پنجم فروردین برگزار و روز ششم فروردین (خردادروز)، جشن نوروز بزرگ یا نوروز خاصه برپا می شد. در هر یک از روزهای "نوروز عام"، طبقه ای از طبقات مردم (دهقانان، روحانیان، سپاهیان ،پیشه وران و اشراف) به دیدار شاه می آمدند و شاه به سخنانشان گوش می داد و برای حل مشکلات آنها دستور صادر می کرد. در روز ششم،شاه حق طبقات گوناگون مردم را ادا کرده بود و در این روز، تنها نزدیکان شاه به حضور وی می آمدند.

 در دوران ساسانیان، 25 روز پیش از آغاز بهار، در 12 ستون که از خشت خام برپا می کردند، انواع حبوبات و غلات (برنج، گندم، جو، نخود، ارزن و لوبیا) را می کاشتند و تا روز شانزدهم فروردین آنها را جمع نمی کردند چون معتقد بودند که هر کدام از این گیاهان که بارورتر شود، در آن سال محصول بهتری خواهد داد. در این دوران همچنین متداول بود که در بامداد نوروز، مردم به یکدیگر آب بپاشند. از زمان هرمز اول مرسوم شد که مردم در شب نوروز آتش روشن کنند. همچنین از زمان هرمز دوم، رسم دادن سکه در نوروز به عنوان عیدی متداول شد.

تقویم | تقویم کامل سال 1396

با شروع سال جدید داشتن تقویم نو و مخصوص سال 1396 ساعت و لحظه دقیق تحویل سال 1396لحظه تحویل سال 1396 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران : مطابق با مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران. ساعت 13 و 58دقیقه و 40 ثانیه (ساعت سیزده و پنجاه و هشت دقیقه و چهل ثانیه ظهر) 2 فروردین عیدنوروز96

لحظه تحویل سال 96

روز و ساعت تحویل سال 96 | زمان تحویل عید نوروز 1396

ساعت ۱۳ و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه روز دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ هجری شمسی, زمان دقیق لحظه تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران لحظه تحویل عید سال 96 96ساعت شروع نوروز لحظه تحویل سال96٬ لحظه تحویل سال نو96

برگزاری جشن نوروز در دوران ساسانیان دست کم شش روز طول می کشید

 

نوروز پس از اسلام
در دوران سلجوقیان، به دستور جلال الدین ملکشاه سلجوقی تعدادی از ستاره شناسان ایرانی از جمله خیام برای بهترسازی گاهشمار ایرانی گرد هم آمدند. این گروه، نوروز را در یکم بهار (ورود آفتاب به برج حمل) قرار دادند و جایگاه آن را ثابت نمودند. بر اساس این گاهشماری که به تقویم جلالی معروف شد، برای ثابت ماندن نوروز در آغاز بهار، مقرر شد که حدوداً هر چهار سال یک بار (گاهی هر پنج سال یک بار)، تعداد روزهای سال را به جای 365 روز برابر با 366 روز در نظر بگیرند.این گاهشماری از سال 392 هجری آغاز شد.

لحظه تحویل سال 1396 - ساعت و لحظه دقیق تحویل سال 1396

زمان دقیق لحظه تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران به شرح 

 ساعت 13 و 58 دقیقه و 40 ثانیه(ساعت سیزده و پنجاه و هشت دقیقه و چهل ثانیه ظهر)

. عید نوروز که با تحویل سال و چرخیدن یک دور کامل زمین به گرد خورشیدشروع 

 در اسلام و بویژهٔ آیین تشیع به نوروز به عنوان روزی خجسته نگاه شده و بر گرامی داشتن آن تأکید شده است. از دیدگاه شیعه نوروز روز ظهور امام زمان است. در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است:"روز نوروز همان روزی است که خداوند در آن از  بندگانش پیمان گرفت که او را پرستش کنند و هیچ چیزی را شریک او ندانند و این که به پیامبران وو اولیایش ایمان بیاورند و آن نخستین روزی است که خورشید در آن طلوع کرده، و بادهای باردار کننده در آن وزیده است وو گل ها و شکوفه های زمین آفریده شده است و آن روزیست که کشتی نوح (ع) به کوه جودی قرار گرفت و آن روزی است که در آن قومی که از ترس مرگ از خانه های خود بیرون آمدند و آنها هزارها نفر بودند پس خداوند آنها را بمیراند و سپس آنها را در این روز زنده کرد.

 آن روزیست که جبرئیل بر پیامبر (ص) فرود آمد و آن همان روزیست که ابراهیم(ع) بتهای قوم خود را شکست و آن همان روزیست که پیغمبر خدا، امیرالمومنین علی(ع) را بر دوش خود سوار کرد تا بتهای قریش را از بالای خانه خدا به پائین انداخت و آنها را خرد کرد..."
جغرافیای نوروز با نام نوروز یا مشابه آن، سراسر خاورمیانه، بالکان، قزاقستان، تاتارستان، در آسیای میانه چین غربی (ترکستان چین)، سودان، زنگبار، در آسیای کوچک سراسر قفقاز تا آستراخان و نیز آمریکای شمالی، هند، پاکستان، بنگلادش، بوتان، نپال و تبت را شامل می شود.

 آیین های نوروز
خانه تکانی: از چند روز مانده به پایان سال آغاز می شد و تمام خانه و وسایل آن گردگیری، شستشو و تمیز می شد چون  معتقدند ارواح مردگان در روز نخست فروردین به خانه هایشان باز می گردند و اگر اجاق روشن، خانه پاک و آراستهه بود شاد می شدند و برای آنها دعا می کردند ولی اگر کثیف و ناپاک بود یا هفت سین نداشت آن خانه را نفرین می کردند و تا سال بعد  ناراحت بودند.

تخم مرغ هفت سین نوروز 96


 حاجی فیروز: از مشهورترین پیک های نوروزی است که با لباس ویژه خود یعنی پیراهن و شلوار قرمز، گیوه نوک تیز و منگوله  دار و صورت سیاه شده، فرا رسیدن نوروز را نوید می دهد. حاجی فیروز نماد استطوره سیاوش است. چهرهه سیاهش نشانه بازگشت او از جهان مردگان، لباس سرخش نماد خون سرخ سیاوش و شادی او هم به خاطر حیاتت دوباره سیاوش است.

تزیین سبزه برای عید نوروز 96

ساعت دقیق تحویل سال 1396

ساعت سال تحویل 1396 | سال تحویل 96 چه 

 روز و ساعت تحویل سال ۹۶ زمان تحویل عید نوروز ۱۳۹۶ | بلاگ 97   لحظه و ساعت تحویل سال 1396هجری شمسی | زمان دقیق شروع سال 96 - دانلود .معکوس به نوروز ۱۳۹۶ و لحظه تحویل سال در ایران: ساعت ۱۳ و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه روز دوشنبه

سکه در سفره هفت سین نماد برکت، روزی و ثروت است


هفت سین:محتویات سفره هفت سین امروزه هر کدام معنی نمادین ویژه خود را دارند:«سمنو»که از جوانه های تازه گندم است، نشانه قدرت است و مبارزه. «سنجد» مفهوم عشق و محبت و همچنین زایش را می رساند. «سکه» نماد برکت و  روزی و ثروت است. سیب میوه ای بهشتی و نشانه زیبایی و تندرستی است. «سیر» مفهوم دست نگهداشتنن از ظلم و تجاوز به حقوق دیگران را می رساند. «سرکه» هم نماد رضا و تسلیم است. «تخم مرغ رنگی» نشان نطفه و نژاد و «آینه »مظهر  پاکی و شفافیت است. «سپند »یا اسپند هم برای دور شدن بیماری و سلامتی است.

ساعت و لحظه دقیق تحویل سال 1396 - دی تاپ1396

لحظه و ساعت تحویل سال 1396 هجری شمسی | زمان دقیق شروع 1396, دوشنبه 30 اسفند 1395, 20 مارس 2017, ساعت - و - دقیقه و - ثانیه وقت تحویل سال 1396,عید نوروز,سال نو شمسی,سال نو خورشیدی,تحویل سال 96,سال جدید,تحویل عید نوروز,تحویل

سیزده بدر: ایرانیان باستان سیزدهم هر ماه خورشیدی را "تیر روز" نامیده و متعلق به فرشته تیر یا "تیشتر" (الهه باران) می دانستند. آنها پس از 12 روز جشن و شادی به یاد 122 ماه سال، روز سیزدهم نورزو را به باغ و صحرا و مناطق خارج از شهر رفته شادی می کردند و سبزه های خود را به نشانه سبزی، شادابی و برکت به آب روان سپرده و نوروز را به پایان می رساندند. 

روز و ساعت تحویل سال ۹۶ | زمان تحویل عید نوروز ۱۳۹۶ 

زمان دقیق لحظه تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر می باشد: ساعت ۱۳ و ۵۸دقیقه و ۴۰ ثانیه روز دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ هجری شمسی, مطابق با ۲۱ جمادی. لحظه و ساعت تحویل سال 1396 هجری شمسی |زمان دقیق شروع 

بنابراین اعتقاد به نحسی این روز هیچ جایگاهی در فرهنگ کهن ایرانی ندارد و عده ای آن را به فرهنگ اعراب جاهلی نسبت می دهند. چون در بین بسیاری از اقوام این اعتقاد خرافی که برخی اعداد را نحس می دانند، وجود دارد و اعراب جاهلی هم پیش از اسلام عدد 13 را نحس می دانسته اند. از کارهای رایج در این جشن،گره زدن سبزه و گفتن دروغ سیزده است.

ساعت عید نوروز 96

 ساعت و لحظه دقیق تحویل سال 1396+تقویم96 - دانلود تقویم سال 96  ساعت ۱۳ و ۱۳ دقیقه و ۱۳ ثانیه.وقت تحویل سال 1396,عید نوروز,سال نو شمسی,سال نو خورشیدی,تحویل سال 96,سال جدید,تحویل عید نوروزلحظه و ساعت تحویل سال 1396 هجری شمسی | زمان دقیق شروع سال 96 لحظه 

نتیجه تصویری برای ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 | زمان دقیق شروع سال نو 96 | لحظه تحویل عید نوروز

سبزه گره زدن:مشی و مشیانه (آدم و حوا از نظر ایرانیان)د ر روز سیزدهم فروردین زندگی خود را آغاز کردند و پایه ازدواج خود را با گره زدن شاخه بنیاد نهادند. از همین رو این کار به یکی از سنت های کهن سیزدهمین روز نوروز تبدیل شده است.

لحظه دقیق تحویل سال 1396

وقت تحویل سال 1396,عید نوروز,سال نو شمسی,سال نو خورشیدی,تحویل سال 96,سال جدید  زمان شروع یا تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت ساعت 13 و 58 دقیقه و 40 ثانیه (ساعت سیزده و پنجاه و هشت دقیقه و چهلثانیه) ظهر
ساعت دقیقه و ثانیه لحظه تحویل سال 1396 ، زمان دقیق روز شروع سال نو 96 ، لحظه تحویل عید نوروز
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 اسفند 1395 ساعت: 10:37
برچسب ها : , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]