علائم اولیه ام اس | علایم و نشانه های بیماری ام اس چیست؟

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03751majalefarsi
02765majalefarsi
02643majalefarsi
01915majalefarsi
01296majalefarsi
01225majalefarsi
02664majalefarsi
01974majalefarsi
06332majalefarsi
02309majalefarsi
02743majalefarsi
03659majalefarsi
02779majalefarsi
03442majalefarsi
09140majalefarsi
03856majalefarsi
03324majalefarsi
03847majalefarsi
011792majalefarsi
03679majalefarsi

مجله سلامت ,

علائم اولیه ام اس | علایم و نشانه های بیماری ام اس چیست؟

علائم اولیه ام اس | علایم و نشانه های بیماری ام اس چیست؟

علائم اولیه ام اس | علایم و نشانه های بیماری ام اس چیست؟ ms و ام اس همه چیز بیماری ام اس + درمان بیماری ام اسعلائم بیماری ام اسنشانه های بیماری ام اس،آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟ ،علایم اولیه بیماری ام.اس چیستبیماری ام.اس یا اسکلروز چندگانه  علائم اولیه بیماری ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟، علائم ام اس ، نشانه های ام اس ، علائم بیماری ام اس ، نشانه های بیماری ام اس نشانه اولیه بیماری MS  

علائم اولیه ام اس چیست؟

علائم ام اس ، بیماری ام اس

 

 

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

علایم ام اس MS و چه نشانه هایی علائم ام اس هستند؟

علائم ام اس

علائم ام اس

علائم ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟ پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد بیماری ام اس را در ادامه می خوانید.

 

بیماری ام اس چیست؟

این بیماری مختص اعصاب مرکزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لکه های سفید یا پلاکهای متعددی در مغز می کند.

پلاکها گویای سفت شدگی غلافهای سلولهای (میلین ها) عصبی مغز می باشند, که این سفت یا سخت شدگی جلوگیری از انتشار جریان الکترو شیمیایی رشته های عصبی و اختلال در حرکات می شود.

 

به همین دلیل در نتیجه فرمانی که از مغز صادر می شود براحتی به اعضاء و ماهیچه ها نمی رسد و کار براحتی انجام نمی شود. مغز فرمانده, کل بدن بوده و در جایگاه رفیعی قرار دارد. شخص باید دقیقا این اندام مهم و حیاتی را بشناسد و حداکثر مراقبت را از این اندام مهم بنماید.

 علائم بیماری ام اس چیست

 مهم ترین علائم ام اس

علائم مهم و اولیه بیماری ام اس کدامند؟

کاهش حافظه

کاهش و ضعف حافظه، ناتوانی در تمرکز، صحبت کردن و مشکلات زبانی از اختلالات رایج در نتیجه ی پیشرفت MS است که البته خیلی وقت ها می تواند از علائم شروع این بیماری باشد.

  اختلالات جنسی

در بیماران مبتلا به ام اس در مراحل شدید، اختلالات جنسی یکی از شایع ترین اختلالات در نظر گرفته می شود. این وضعیت که در بیشتر اوقات عارضه ای غیر قابل پیشگیری است، خیلی وقت ها یکی از علائم ابتلا به MSS در نظر گرفته می شود.

  سرگیجه

 این بیماران معمولا در مستقیم حرکت کردن مشکل دارند. در واقع این عدم تعادل در کنترل حرکات معمولا با پیشرفت تخریب سلول های عصبی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین خاطر است که بسیاری از مبتلایان به MS برای راه رفتن نیاز به عصا دارند.

 دوبینی

دوبینی یا همان اختلالات بینایی به دلیل حمله ی بیماری ام اس به سیستم عصبی و تاثیر بر روی عصب بینایی به وجود می آید و به طور شایع در مبتلایان به بیماری ام اس دیده می شود.

 مورمور شدن انگشتان بی حسی

بی حسی و مورمور شدن مداوم که معمولا صورت و دست ها و پاها را درگیر می کند، عارضه ی شایع بیماران مبتلا به MS است که به علت آسیب و تخریب سلول ها عصبی در مغز و نخاع ایجاد می شود. اما این وضعیت برای فردی که هنوز به بیماری مبتلا نشده و یا برای اولین بار است که آن را تجربه می کند، بسیار عجیب به نظر می رسد. در واقع بی حسی و مورمور شدن می تواند در ابتدا به صورت حمله ای فرد را مورد آسیب قرار دهد. پاها شایع ترین بخش بدن برای بروز این عارضه اند.

  ضعف و گرفتگی عضلات

اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی حمله ای یکی از علائم آزاردهنده ی ام اس است. این اسپاسم ها معمولا شدیدا دردناک هستند، در بخش های انتهایی بدن نظیر دست ها و پاها  ایجاد می شوند و بعد از چند دقیقه برطرف می شوند.

  اختلال در کنترل ادرار و مدفوع

بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع در بیماری MS دور از انتظار نیست.  تقریبا 80 درصد بیماران مبتلا به MS در کنترل ادرار و مدفوع خود مشکل دارند. این افراد معمولا از احساس دفع ادرار مکرر و ناگهانی در عذاب هستند. مشکل آزاردهنده دیگر در این افراد، اسهال مداوم و اختلال کنترل تخلیه روده است. اگر این برای شما یک مشکل شده است، بهتر است هرچه سریع تر به پزشک  مراجعه کرده و وضعیت را بازگو کنید.

 بی حالی و  افسردگی

ابتلا به بیماری آزاردهنده ای نظیر  MS، علاوه بر آسیب جسمی می تواند ابزاری برای شکنجه روحی فرد باشد. بسیاری از مبتلایان به ام اس، احساس افسردگی، تحریک پذیری و تغییرات خلق و خو را یکی از مشکلات رایج خود بیان می کنند.

 

همچنین از علائم شایع بیماری ام اس می توان به این علائم اشاره کرد:

عدم هماهنگی بین کلمات در سخن گفتن, سنگینی سر و بدن, دفع بیش از حد ادرار نسبت به دیگران, دیر هضم شدن غذا, حساس و زود رنج شدن, یبوست مزاج, دیدن کابوس در بعضی افراد, علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی) مانند لبنیات  مخصوصا ماست و بستنی, در صورت پیشرفت بیماری عدم کنترل ادرار, یا از دست دادن کامل بینایی, عدم تحمل هوایی گرم و آب گرم, عدم تحمل آب سرد و هوای سرد , زود انزالی در آقایان, افسردگی و خودخوری, انزوا طلبی و گوشه گیری, نداشن تعادل,  داشتن لرزش هنگام حرکت, یاری نکردن ماهیچه های پا هنگام راه رفتن, سرما سرما شدن استخوانهای بدنن  خصوصا پاها.

 علائم بیماری ام اس

افراد در معرض این بیماری

 

 چه کسانی در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار دارند؟

به طور کلی دو گروه اشخاص با رفتارهای غلط خود را در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار می دهند که شامل:

1- افراد حساس و زودرنج

این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فکر خود را مشغول کرده و به خود و دیگران پیله می کنند.

 

2- افراد با طبع سردی

افرادی هستند که از نظر ژنتیک دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سرکه, تمبر هندی, ماست, قره قورت و امثالهم دارند.

علائم اولیه ام اس ، علایم ونشانه های بیماری ام اس چیست؟

 


منبع : نمناک /مای پیکس لاو

علائم اولیه ام اس چیست؟

علائم ام اس و نشانه های بیماری ام اس و چه کسانی ام اس ام اس را در بخوانید. ... بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم اولیه ام اس چیست؟ پیشگیری است، از علائم ابتلا به MS درمان ام اس کشف درمان مولکولی بیماری ام اس · بیماری ام اس 

10 علامت اولیه بیماری ام اس 

 بیماری ام اس با حمله به سلول های عصبی یا همان نورون های سیستم مغز و اعصاب به مرور وراثت، اصلی ترین دلیل آسیب پذیری افراد از این بیماری مزمن و علت غیر قابل پیشگیری آن است. در اینجا 10 عارضه شایع بیماری ام اس  علائم اولیه MS درمان های غیر دارویی بیماری MS.

بیماری ام اس,علائم بیماری ام اس,درمان ام اس,نشانه های بیماری ام

علائم بیماری ام اس بیماری ام اس درمان ام اس,نشانه های بیماری ام اس,درمان بیماری ام اس,پیشگیری از بیماریهابه بیماری ام اس میتوانند روزه بگیرند؟ ام اسبیماری ام اسپیشگیری از پیشگیری از ام اس بیماری ام اس (MSعلائم بهبود آن چیست؟ و علائم سرطان معده چیستعلائم اولیه سرطان معده

آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟

درمان بیماری ام اس,بیماری ام اس,نشانه های بیماری ام اسپیشگیری از ام اس ... بیماری ام اس (MS) را بیشتر بشناسیم آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟ علایم اولیه بیماری ام.اس چیستبیماری ام.اس یا اسکلروز چندگانه یک اختلال علایم اولیه اینبیماری بسیار خفیف بوده و عبارتند از: سرگیجه و عدم تعادل، خستگی، ضعف دست و پا

نشانه های اولیه از بیماری ام اس - رژیم سلامتی

مولتیپل اسکلروزیس چیست؟ اسکلروز چندگانهعلیرغم این که بیماری ام اس در سال 1868 کشف شده است  علت MS حساس سوزن سوزن شدن و بی حسی شایع ترین علائم هشدار دهنده MS تشخیص زود هنگام بیماری ممکن است از پیشرفت سریع MS پیشگیری

چه کار کنیم تا ام اس (MS) نگیریم؟ 

بیماری مالتیپل اسکلروزیس که به اختصار به آن ام اس(MS) گفته می‌شودیک عصبی در طول عصب کند‌ترمی‌شودکه خود سبب بروزعلائم بیماریام اس می‌گردد. -نوع پیشرونده- اولیه: نوع دیگری از بیماری است که بهترین راهکار درمانی که در زمینه پیشگیری از بیماری ام اس

ام‌اس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

فرد دارای ام‌اس همه علائم یا نشانه‌های عصب شناختی را دارد؛ رایج‌ترین این نشانه‌ها مشکلات ام اس به عنوان یک بیماری ارثی محرک ام‌اس (MS) مطرح شده‌اند، هداف اولیه درمان جلوگیری

علائم ام اس - ۱۳ مورد از مهمترین علائم بیماری ام اس 

علائم ام اس ، نشانه های ام اس ، علائم بیماری ام اس ، نشانه های بیماری ام اس ، علائم MS، نشانه اولیه بیماری MS باشد.درمان میگرن -راه های درمان خانگی میگرن  قابل پیشگیری است،از علائم ابتلا به ام اس

آشنایی با 21 نکته درباره بیماری ام اس - همشهری

 اسکلروز متعدد یا ام اس یک بیماری مزمن است که به اعصاب ام اس (MS) مخفف کلمه "اسکلروز متعدد" (Multiple Sclerosis)اختلال حواس، لکنت زبان، و ضعف عضلانی علائم ام اس درمان سکته مغزی اولیه احتمال بهبودی علت ام اس چیست؟

چگونگی تشخیص و درمان بیماری ام اس

علت بروز بیماری ام اس چیست - علائم چیست - نکاتی در مورد مراقبت بیمار مبتلا به بیماری ام اس از خود  بیشتر بیماران علائم بیماری MS می شوند. نوع این های پیشرونده (نوع اولیه و نوع بدون حمله)

آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام ؟ ( علایم اولیه بیماری ام اس 

مرجع تخصصی در زمینه بیماری ام اس بحث پیرامون بیماری و راه های درمان بیماری ام اسعلایم اولیه این بیماری بسیار خفیف بوده و عبارتند از: سرگیجه و عدم تعادل بیماری هیچ راه مشخصی برای پیشگیری بیماری ام اس
تاریخ انتشار : شنبه 19 فروردين 1396 ساعت: 23:11
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]