فیلم صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری و همایون شجریان

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03854majalefarsi
02868majalefarsi
02744majalefarsi
02020majalefarsi
01403majalefarsi
01330majalefarsi
02772majalefarsi
02058majalefarsi
06429majalefarsi
02421majalefarsi
02847majalefarsi
03771majalefarsi
02872majalefarsi
03554majalefarsi
09244majalefarsi
03960majalefarsi
03417majalefarsi
03942majalefarsi
011895majalefarsi
03782majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار حوادث ,

فیلم صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری و همایون شجریان

فیلم صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری و همایون شجریان

صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری , فیلم صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری , کلیپ صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری , ماجرای صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری , صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان , فیلم صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان , کلیپ صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان , صوت صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان , لحظه صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان , ماجرای صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان , علت صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد همایون شجریان

صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری و همایون شجریان + بیوگرافی

 


برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

مصاحبه سینا سرلک فروردین ۹۶

 

 

 

دانلود مصاحبه سینا سرلک فروردین ۹۶

 

 


صحبت های جنجالی سینا سرلک در مورد حافظ ناظری و همایون شجریان + بیوگرافی

زندگینامه سینا سرلک

سینا فریاد (آبان ۱۳۶۱، الیگودرز)، خوانندهٔ موسیقی ایرانی است.

وی مدتی خوانندهٔ ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی بود. علاوه بر آن زمانی که نادر مشایخی به عنوان رهبر در ارکستر سمفونیک تهران فعالیت داشت؛ با این ارکستر همکاری می‌کرد. وی همچنین در ارکستر پایور نیز فعالیت داشت.[۱] علاوه بر آن او با ارکستر ملل به سرپرستی پیمان سلطانی همکاری داشته است.[۲]

وی موسیقی را از دوران کودکی زیر نظر پدر و با ملودی‌های محلی بختیاری آغاز کرد. ۷ سال بیشتر نداشت که در سریال تلویزیونی «شاخه طوبی» که از شبکه یک سیما پخش می‌شد، ترانه‌ای محلی خواند. پس از آن به صورت جدی به موسیقی پرداخت. ساز تنبک را در شهرستان الیگودرز و با حسن رضایی شروع کرد و برای تکمیل از آموزه‌های جمشید محبی استفاده کرد و سپس مدت شش سال نزد ناصر فرهنگ‌فر بود. او در چندین دوره جشنواره فجر مقام اول آواز و تنبک را کسب کرد. بعد از مدتی از طرف قربان سلیمانی به محمد رضا شجریان معرفی شد و به مدت هشت سال ردیف‌های آوازی و تکنیک‌های صداسازی را در محضر این استاد آموخت. در کنار آواز و تنبک مدتی هم نزد کیوان ساکت تار آموخت. وی در اسفند ماه سال ۱۳۸۲از طرف سازمان ملی جوانان به عنوان جوان نمونه در حوزه هنر انتخاب شد.[۳]

آلبوم های سینا سرلک

۱۳۸۸ آلبوم راه و ماه
۱۳۸۸[نیازمند منبع] آلبوم بیگاه
۱۳۸۸[نیازمند منبع] آلبوم یکیست
۱۳۸۸ آلبوم رومی ۲
۱۳۸۸ آلبوم تیام (به گویش بختیاری)
۱۳۸۹ آلبوم پریچهره
۱۳۸۹ آلبوم فرزند ایران
۱۳۸۹ آلبوم افسانه عشق
۱۳۸۹ آلبوم فکر و فریاد
۱۳۹۰ آلبوم بوی مهر
۱۳۹۱ آلبوم فردای دگر
۱۳۹۱ آلبوم ظهیر
۱۳۹۱ آلبوم موج سودا
۱۳۹۱ آلبوم کوک کولی
۱۳۹۱ آلبوم رومی ۳
۱۳۹۲ آلبوم بی منت می
۱۳۹۲ آلبوم کی می‌رسد بابان
۱۳۹۳ آلبوم زیر باران
۱۳۹۴ آلبوم دلبر طناز
۱۳۹۴ آلبوم جرس

او به خاطر می‌آورد که در شش سالگی با صدای تار پدرش به وجد می‌آمده و پیش خود زمزمه می‌کرده است. {بهرام سرلک} مسئول امور فرهنگی *شهرستان الیگودرز* بود و محقق *موسیقی بختیاری*. وی همیشه مشغول جمع‌آوری قطعاتی بود که توسط پیران دهات اطراف خوانده می‌شد. وقتی مادرش {سیمین} خواندن و زمزمه کردن کودک را به گوش می‌شنود بهرام را از آن با خبر می‌کند. کمی بعد پدر موسیقی‌دوستْ آموزش‌ به پسرش را آغاز می‌کند – آواز همراه با نواختن تنبک. هدف او این بود که استعداد نهفته پسر را هدایت کند و از او موسیقی‌دانی بسازد که سنتهای بختیاری را حفظ کند. تلاش‌های پدر شش سال بعد به ثمر نشست. فرزندش نوجوانی شد و در رشته آواز و تنبک مقام اول را در بخش موسیقی نواحی *نهمین جشنواره فجر* (۱۳۷۲)، و در بین بزرگان این موسیقی، کسب کرد. اما بعد از آن جایزه بود که برای سینا اتفاق جریان‌سازی افتاد. نوازنده مشهور دوتار، {حاج قربان سلیمانی}، سینا را به استاد آواز ایران، {محمدرضا شجریان}، معرفی کرد و او سینا را به شاگردی پذیرفت.

کلاس درس با شجریان هر سه‌شنبه برگزار می‌شد و سینا هر هفته همراه با پدر یا مادرش از الیگودرز به تهران می‌آمد. فرقی نمی‌کرد زمستان است یا تابستان، فصل امتحانات است یا باید در مدرسه حضور داشته‌ باشد. دو سال اول به آموزش تکنیک‌های صداسازی سپری شد. جمله‌بندی‌های تحریری در موسیقی سنتی و دستگاهی را تحت نظر شجریان آموخت، آموخت که چگونه از قسمتهای مختلف دستگاه صوتی‌اش بهره‌گیرد، تکنیکهای «چکشی»، «بلبلی»، «دوتایی»، «تکی»، و تحریرهای «بالارونده» و «مخفی» را به کار بندد. پس از این، شش سال دیگر دستگاه‌ها و ردیف‌های آوازی را آموخت. در کنار آواز و تنبک مدتی هم نزد کیوان ساکت تار آموخت. سینا سرلک در اسفند ماه سال ۱۳۸۲ از طرف سازمان ملی جوانان به عنوان جوان نمونه ایران در حوزه هنر انتخاب شد وی در جشنواره فجر سال گذشته نیز شرکت کرد و مورد تقدیر قرارگرفت. وهم اکنون نیز سرپرستی گروه سرلک را عهده دار است.

اما اهداف خواننده جوان چندگانه است. او اکنون در تهران زندگی می‌کند و قصد اعتلای فنون آوازی را تا جای ممکن دارد. در عین حال، یکی از خواسته‌های همیشگی‌اش پویایی موسیقی بختیاری در دستگاه‌های سنتی است. این همان چیزی است که استادش در جلسه اول آموزش آواز با او طی می‌کند: «به شرطی آواز ایرانی را به تو می‌آموزم که موسیقی بختیاری را حفظ کنی.» و سینا در طی این سال‌ها علاوه بر اجرا و بازخوانی قطعات کلاسیک، بخش‌هایی از موسیقی سرزمینش را نیز اجرا کرده ‌است. او به تازگی در تیتراژ سریال *خانه‌ای در تاریکی* دو قطعه از ترانه‌های بختیاری را با ارکستر بازخوانی کرده‌است که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. این خواننده جوان امیدوار است که با رجوع به موسیقى بختیارىْ موسیقى دستگاهى را غنا بخشد، «من به عنوان جوانى که نماینده سرزمین بختیارى‌ست نمیخواهم فرهنگ قومم از بین رود و به احیاء آن فکر میکنم.»

سینا سرلک همه نوع موسیقى گوش میکند و معتقد است که حضور همگی برای پیشبرد موسیقی لازم است، اما دلیل توجه بیش از اندازه جوان‌ها به موسیقى پاپ را چیزى جز آسان‌گوار بون آن نمیداند، «[خوانندگی] پاپ راحت است و کسانى که در این زمینه کار مىکنن نیازى به آموزش کامل ندارند و لازم نیست که مثل من بیش از ۱۵ سال تلاش کنند.» به گفته سینا، جوان امروزی خواهان موسیقی آسان‌گوار و آهنگین است. می‌خواهد میل خود را به حرکت با موسیقی پُرهیجان سیراب کند. اما به این نکته هم اشاره دارد که این موسیقی دیرپا نیست و کاربردش محدود به زمانی کوتاه است. هر جوانی پس از مدتی گوش فرا دادن به موسیقی پاپ خواهان عمق بخشیدن به تجربه گوارای اولیه است و اینجاست که موسیقی دستگاهی و جز آن گوهر خود را نمایان خواهد کرد.

به نظر خواننده جوان در حال حاضر شرایط برای اعتلای موسیقی سنتی کاملاً محیا نیست و شاید به همین خاطر است که در سالهای اخیر نمونه‌های قابل‌ذکر از این موسیقی کمتر به بازار راه یافته و، مهمتر، در کنسرت‌ها شنیده شده است. اما اگر فضای هنری جامعه دچار گرفتگی غیرعادی نشود و اگر رشد کلان جمعیتی روال کنونی خود را طی کند، شاید امثال سینا سرلک بتوانند در میدانهای سزاوارتری به ارائه قابلیتهای خود بپردازند. تا آن زمان باید شکیبا بود.

معرفی اولین و آخرین کار منتشر شده سینا سرلک:

اولین اثر:

در این آلبوم که کاری از گروه موسیقی قمر به سرپرستی و آهنگسازی «نوید دهقان» است قطعاتی چون افسانه براساس شعری از سایه، تکنوازی سنتور، دیوانه با شعر سایه، تار و کمانچه، شاه خرابات با شعری از حافظ، پیش درآمد از ساخته‌های ابراهیم آژنگ، ساز و آواز براساس اشعاری از مولانا و راه و ماه از سایه در دستگاه نوا به چشم می‌خورد.

این گروه در این آلبوم قطعه شاه خرابات را به «پرویز مشکاتیان»تقدیم کرده‌اند.

«راه و ماه» اولین اثری است که «سینا سرلک» در قالب آلبوم موسیقی منتشر کرده است.

در این آلبوم که هم اکنون در بازار موسیقی منتشر شده است، نوازندگانی چون «پارسا احتشامی»:نی، «علی خشتی‌نژاد»:تار و بم‌تار، «علیرضا گرانفر»:سنتور، «سحاب تربتی»‌: تنبک، «نازنین تن ساز»:عود، «نسیم اربابی»:کمانچه و «نوید دهقان»:کمانچه؛ «سینا سرلک» را به عنوان خواننده همراهی کرده‌اند.

 

 

منبع : پورتال وهاران

 

آدرس سینا سرلک ازدواج سینا سرلک اسم همسر سینا سرلک اهنگ سینا سرلک و محسن چاوشی اینستاگرام sina sarlak اینستاگرام سینا سرلک بیوگرافی سینا سرلک بیوگرافی سینا سرلک ویکی پدیا بیوگرافی همسر سینا سرلک پیج سینا سرلک تلگرام سینا سرلک دانلود آهنگ جدید سینا سرلک و محسن چاوشی دانلود آهنگ سینا سرلک و محسن چاوشی مینا دانلود آهنگ مینا از سینا سرلک و محسن چاوشی دانلود سینا سرلک محسن چاوشی زن سینا سرلک زندگینامه سینا سرلک سینا سرلک سینا سرلک 2017 سینا سرلک 96 سینا سرلک آپارات سینا سرلک ازدوج کرد سینا سرلک اگر برای ابد سینا سرلک بیوگرافی سینا سرلک تی وی پلاس سینا سرلک در آپارات سینا سرلک در تی وی پلاس سینا سرلک در سال 96 سینا سرلک سال 96 سینا سرلک شهرزاد سینا سرلک عکس جدید سینا سرلک کیست سینا سرلک مجرد است یا متاهل سینا سرلک محسن چاوشی سینا سرلک محسن چاوشی مینا سینا سرلک و زنش سینا سرلک و محسن چاوشی سینا سرلک و محسن چاوشی مینا سینا سرلک و همسرش سینا سرلک ویکی پدیا شماره سینا سرلک عکس های سینا سرلک و همسرش عکس همسر سینا سرلک مصاحبه با سینا سرلک مصاحبه سینا سرلک مصاحبه سینا سرلک با تی وی پلاس نام همسر سینا سرلک همسر سینا سرلک همکاری سینا سرلک و محسن چاوشی

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردين 1396 ساعت: 14:19
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]