متن دعای شرف شمس 19 فروردین 96 | آداب و خاصیت دعای شرف الشمس

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03758majalefarsi
02773majalefarsi
02646majalefarsi
01923majalefarsi
01303majalefarsi
01230majalefarsi
02671majalefarsi
01978majalefarsi
06337majalefarsi
02316majalefarsi
02752majalefarsi
03668majalefarsi
02784majalefarsi
03446majalefarsi
09148majalefarsi
03861majalefarsi
03330majalefarsi
03853majalefarsi
011797majalefarsi
03687majalefarsi

اخبار ایران و جهان , اخبار فرهنگی و هنری ,

متن دعای شرف شمس 19 فروردین 96 | آداب و خاصیت دعای شرف الشمس

متن دعای شرف شمس 19 فروردین 96 | آداب و خاصیت دعای شرف الشمس

متن دعای شرف شمس 19 فروردین 96 | آداب و خاصیت خواندن دعای شرف الشمس ، آموزش نوشتن حرز دعای شرف شمس بر روی سنگ ، ,تمدید دعای شرف الشمس,تاریخچه دعای شرف الشمس,تاثیر دعای شرف الشمس,تفسیر دعای شرف الشمس,تاریخ دعای شرف الشمس,تجدید دعای شرف الشمس,ترجمه فارسی دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس تبیان,دعای شرف شمس تهران,ثبت نام دعای شرف الشمس,جدول دعای شرف الشمس

دعای شرف الشمس 19 فروردین

 

 

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

دعای شرف الشمس 19 فروردین

برخی می‌گویند نقش شرف شمس کلمات الله ، جمیل ، رحمن ، مومن و نور است که بجای نقش کلمات از پنج حرف اول آنها بصورت «ا.ج.ر.م.ن» میتوان استفاده کرد .

 

 طریقه خواندن دعای شرف الشمس,خواندن دعای شرف الشمس,خاصیت دعای شرف الشمس,خرید دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس دانلود,دعای شرف شمس در مفاتیح الجنان,دعای شرف شمس در 19 فروردین,دعای شرف شمس در روز 19 فروردین,زمان نوشتن دعای شرف الشمس در سال 96,درباره دعای شرف الشمس


این روزها اگر نگاهی به ویترین طلافروش ها و یا مغازه های سنگ های زینتی و قیمتی داشته باشید، برگه ای با عنوان حکاکی دعای شرف الشمس به روی انگشتر و یا عقیق گردنبند نظر شما را جلب می‌کند.
 
با گذری به بازار بزرگ تهران و سنگ تراش های زینتی متوجه می‌شوید که با نزدیک شدن به روز 19 فروردین ماه کار و کاسبی این قشر از پیشه‌گران رونق خاصی دارد و برای برآورده شدن حاجات مردم قلم برمی‌دارند و مته می‌زنند.
 
نگین یا انگشتر وآویز شرف شمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى ها حفظ وحفاظت جان و خیر و نیکى وافزایش رزق وروزی وآرامش رفع چشم زخم براورده شدن حاجات وآرزوها و درمان عمومی جسم وروح مخصوصاً افزایش قدرت بدنی و هاله نورانی اطراف بدن وبخاطر مصرف عقیق زرد آن باعث پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن وچاکرای ۳۳ وغددپانراس ولوزالمعده وجواره مرتبط با این دو غدد تأثیر فوق العاده ای دارد .
دانلود رایگان دعای شرف الشمس,در مورد دعای شرف الشمس,ذکر دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,دعای شرف شمس روز 19 فروردین,چگونه دعای شرف الشمس را بنویسیم,دعای شرف شمس در روز 19 فروردین,دعای روز شرف الشمس,دعای مخصوص روز شرف الشمس,روش نوشتن دعای شرف الشمس,دانلود رایگان دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس روی کاغذ
 
برخی میگویند: نوشته شرف شمس شامل ۵ اسم اعظم خداوند است برخی دیگربه این باورند که شرف شمس امضاء رمزی مولا علی (ع) است ، برخی به ثبت نام موکل شمس را قبول دارند برخی می گویند دعای شرف شمس روی انگشتر حضرت سلیمان (ع)همراه با عبارت «لااله الالله الملک الحق المبین ویا الملک لله» حک شده بوده ولیکن عظمت شرف شمس و آداب نوشتاری باطنی آن بالا تر از همه اینها است وحک کردن یا نوشتن آن کار هر کسی که واقف به علوم غریبه نیست نمی باشد ، در سال یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در بهترین موقعیت خود در کل کهکشانها قرار گیرد تا خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری داشته باشد.
 
برخی می‌گویند نقش شرف شمس کلمات الله ، جمیل ، رحمن ، مومن و نور است که بجای نقش کلمات از پنج حرف اول آنها بصورت «ا.ج.ر.م.ن» میتوان استفاده کرد .
 
شرف شمس دارای اثرات و خواص بیشماری است که نمى توان آن را انکار نمود، چنانکه فردى را نزد حاکمى به سبب جرمى مى بردند حضرت صادق (ع) فرمود که انگشترى عقیق به او برسانند، انگشترى به او رساندند و مکروهى به او نرسید .
خاصیت دعای شرف الشمس + متن دعا
متن دعای شرف شمس 19 فروردین 96 | آداب و خاصیت خواندن دعای شرف الشمس
 
یا شخصى را از برابر حضرت امام محمد باقر (ع) گذرانیدند تازیانه بسیار بر او زده بودند . حضرت فرمود: انگشتر عقیق او  کجاست، اگر با او مى بود تازیانه نمى خورد . یا آنکه کسى نزد حضرت خاتم (ص) آمد و شکوهه نمود که دزد در راه اموال مرا ربود، حضرت فرمود: چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى که آن از هر بدى آدمى راا نگاه مى‌دارد .
 
ارزش سنگ عقیق مخصوصاً عقیقی که مزیّن به شرف شمس باشد را نمی توان در چند جمله بیان نمود ، پیامبران و ائمه اطهار (ع) بر سنگهای انگشتر صحه گذاشته اند اما نه به خاطر آنکه اثرى جادویى دارند، بلکه آن نگین هرچه باشد برگزیده شده و براى دارنده آن اثراتى از جمله فتح مهمات و دفع بلیات و غیره دارد و اثرات آنها ذاتى نیست و از جانب خداى تعالى است . پس اگر کسى اثر آنچه را که همراه خود مى دارد ، ذاتى و مستقل بداند به خداى یگانه شرک ورزیده است . همه ملک سلیمان را خداوند در انگشتر او قرار داده بود، هرگاه سلیمان آن در دست مى گذاشت تمامى جن و انس و شیاطین و همه پرندگان و وحوش به نزد وى حاضر گشته و از او اطاعت مى کردند . باد مأمور حمل تخت او بود و همه شیاطین و انسانها وپرندگان و چهار پایانى که تحت اوامرش بودند همگى آنها را جابه جا مى نمود.
 
سلیمان به گاهی اوقات ، انگشترش را در اختیار برخى از خدمتکارانش قرار مى داد. روزى شیطان آمد و خادم او را گول زد و انگشتر را از او ستاند و آن را در دست نهاد ، نتیجه آن شد که تمام شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش مسخر او گشتند و آن حضرت در جست و جوى انگشتر شد ولى آن را نیافت . سرانجام شیطان ترسید که مردم متوجه حیله او شوند آن را به دریا انداخت . خداى – عزوجل – ماهى را مأمور به بلعیدن آن انگشتر نمود ، بنى اسرائیل چهل روز در جست و جوى حضرت سلیمان بودند و از آن طرف سلیمان در ساحل دریا به دنبال انگشتر بود و با گریه و زارى به سوى خداى تبارک و  تعالى استغفار مى نمود و از این اتفاق به جانب خدا توبه مىى کرد . پس از چهل روز به صیادى رسید که ماهى صید مى کرد ، حضرت سلیمان به او کمک نمود . آن صیاد پسس از صید ، یک ماهى به سلیمان داد ، او شکم ماهى را شکافت انگشتر خود را در آن دید و انگشتر را به دست کرد و شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش در برابرش خضوع کردند و پادشاهى او به همان حالت اول بازگشت و حضرت ، آن شیطان (که انگشتر را ربوده بود) به همراه لشگرى که همراه او بودند به وسیله اسماء الهى حبس نمود و عده اى را در دل دریا و بعضى را در میان سنگ و صخره ها زندانى نمود و آن شیاطین تا روز قیامت  زندانى وو  معذب هستند .
 
حضرت محمد(ص) فرمودند: (یا على) همانا عقیق اولین کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به دشمنان تو شهادت داده است. از شرف شمس همه بعنوان نمونه ای از خاتم سلیمانى نام برده اند و آن را به عوالم خمسه تفسیر کرده اند و رازی از تورات و انجیل و قرآن می دانند که در کتاب شمس معارف کبرى جلد اول مطالب بیشتری در خواص شرف شمس آورده شده وحضرت آیت الله حسن زاده آملی وشیخ بهای به مطالب بیشتری در این زمینه اشاره فرموده اند .
 
پیامبر اکرم (ص) هم می‌فرمایند: «هر کس یکی ازعقیق‌های سرخ و زرد وسفید را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و فراخی روزی و سلامتی ازجمیع بلا‌ها نمی‌بیند و از شر پادشاه ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند امان می‌یابد.»
 
حرز اختصاصی دعای شرف الشمس 19 فروردین 96
 
حرز شرف الشمس باید روی عقیق زرد رنگ نوشته شود و اگر این سنگ در دسترس نبود، روی یک تکه کاغذ به رنگ زرد. در این حرز ۵ اسم اعظم خداوند به شیوه مخصوصی نوشته می‌شود که حکاکی آن کار هر کسی نیست. می‌گویند نویسنده این اسامی باید فرد آگاه و پاکی باشد و بتواند قوانین نوشتن این حرز را رعایت کند. در نوشتن شرف الشمس، هیچ خطی نباید دوبار کشیده شود، سوراخ‌های ستاره و میم و‌ها و واو نباید بسته باشد، خطوط ابتدا و انتهای ستاره نباید یگدیگر را قطع کنند، اندازه الف‌ها یکسان باشد، واو آخر روی تمام نقش کشیده شود و اگر متن، روی کاغذ نوشته می‌شود، به جای جوهر از گلاب و زعفران استفاده شود. 
 
معمولا روی سنگ شرف الشمس کلمات الله، جمیل، رحمان، مومن و نور با خطوط مخصوصی که برای این کار تعریف شده حکاکی می‌شود. البته گاهی حکاکان شرف الشمس به جای نوشته، از نقوشی استفاده می‌کنند که معرف همین کلمات هستند ودر واقع حروفی هستند که از تورات، ‌ انجیل و قرآن گرفته شده‌اند. گاهی هم به جای این نقش‌ها و کلمات پنج حرف اول آن‌ها یعنی الف، جیم، ر، میم و نون نوشته می‌شود. 
 
اما به جز این‌ها، شرف الشمس چند شرط دیگر هم دارد. اینکه در ساعات مشخصی از روز نوزدهم برج حمل نوشته شود و به  نام کسی باشد که قرار است از آن دائما استفاده کند. به همین دلیل است که بین شرف الشمس‌هایی که درر بازار فروخته می‌شوند نمونه غیر اصل زیاد است. چون اطلاعی از زمان حکاکی آن‌ها، جنس سنگ و نویسندهه خطوط آن در دست نیست و مهم‌تر از همه، سنگ به نام استفاده کننده آن حکاکی نشده است. سنگ‌های شرف الشمس در صورت نیاز، در سال‌های بعد درست در روز ۱۹فروردین ماه بازنویسی می‌شوند اما خیلی‌ها معتقدند اگر سنگ به درستی حکاکی شده باشد نیازی به بازنویسی ندارد.
 
امروز خواندن دعای شرف الشمس را فراموش نکنید/ رمزگشایی از حرز انگشتر شرف الشمس
دعای شرف الشمس
 

نکاتی ضروری واسه نوشتن دعای شرف الشمس 19 فروردین 96:

۱-هیچ خطی دوبار کشیده نشود

۲-سوراخ‌های ستاره و میم و‌ها و واو بسته نشود

۳-خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند

۴-اندازه الف‌ها یکسان باشد

۵- واو آخر روی تمام نقش کشیده شود

۶- اگر روی کاغذ نوشته می‌شوند با گلاب و زعفران نوشته شوند

 

جدول ۴ در ۴ شرف شمس نیز بدین شکل است که خواص یکسانی با نقش دارد.

 

دعای شرف الشمس 19 فروردین

 دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف شمس سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس در سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس در سال 96,دعای شرف الشمس سال 96,ساعت نوشتن دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,خواندن دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف شمس روز 19 فروردین,19 فروردین و دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس 1396,


گفته می شود که هر سال در روز 19 فروردین خورشید به نقطه خاصی در آسمان میرسد و حالتی معادل شب قدر را ایجاد میکند. در این روز خورشید نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیش‌تری دارد و آداب و اعمال خاصی برای آن ذکر شده است. پیش از بیان آداب و اعمال این روز لازم است با اشکال حرز شرف الشمس که بر روی سنگ عقیق (معمولاً عقیق زرد) حکاکی می شود، آشنا شوید.

اشکال حرز شرف الشمس چه معنایی دارند؟

حرز شرف شمس که روی نگین و یا عقیق حکاکی می‌شود، آداب خاصی دارد، شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آن‌ها را کلمات مبارکه «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» گفته‌اند و به جای نقش از پنج حرف اول آن‌ها به صورت «ا.ج.ر.م.ن» می‌توان استفاده کرد. این نقش 13 حرف دارد 4 حرف از تورات 4 حرف از انجیل و 5 حرف از قرآن کریم است. تصویر جدول یا لوح شرف شمس هم در زیر آورده شده که خواص یکسانی را با نقش حرز دارد.

امروز خواندن دعای شرف الشمس را فراموش نکنید/ رمزگشایی از حرز انگشتر شرف الشمس


خواندن دعای شرف الشمس چه آدابی دارد؟

برای دعای شرف الشمس خواص بسیاری ذکر شده که گره گشایی از مشکلات و برآورده شدن حاجت از مهم ترین آنهاست. برای گرفتن حاجت در روز 19 فروردین 2 رکعت نماز حاجت بخوانید و 100 صلوات بفرستید. سپس دعا و حرز آن را بر روی کاغذ نوشته، حاجت خود را نیز در آن ذکر نمایید و کاغذ را در قرآن بگذارید.
به یاد داشته باشید که اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید. اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

هنگام حکاکی دعا و حرز شرف الشمس این نکات را بخاطر داشته باشید:

1. آداب عمومی اذکار مانند طهارت، توجه و غیره رعایت شوند.
2. حتماً در وقت شرف شمس نوشته شود.
3. از سمت راست شروع به نوشتن شود.
4. هیچ خطی دوبار کشیده نشود.
5. سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود.
6. خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند.
7. اندازه الف ها یکسان باشد.
8. واو آخر روی تمام نقش کشیده شود.
9. با گلاب و زعفران بر روی نگین زرد یا ورق طلا یا  کاغذ زرد حک و نوشته شود.

امید است که حاجاتتان در روز شرف الشمس و روزی که موکلان خورشید به زمین می آیند، برآورده شوند.

امروز خواندن دعای شرف الشمس را فراموش نکنید/ رمزگشایی از حرز انگشتر شرف الشمس


 تمدید دعای شرف الشمس,تاریخچه دعای شرف الشمس,تاثیر دعای شرف الشمس,تفسیر دعای شرف الشمس,تاریخ دعای شرف الشمس,تجدید دعای شرف الشمس,ترجمه فارسی دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس تبیان,دعای شرف شمس تهران,ثبت نام دعای شرف الشمس,جدول دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس چگونه است,دعای شرف الشمس چیه,معنی دعای شرف الشمس چیست,چگونه دعای شرف الشمس را بنویسیم,چگونگی نوشتن دعای شرف الشمس,چگونه نوشتن دعای شرف الشمس,دعای شرف شمس چگونه است,متن دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف شمس برای حاجت,دعای حرز شرف الشمس,حکاکی دعای شرف الشمس,حقیقت دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس برای حاجت,حک دعای شرف الشمس,دعای شرف شمس خواص,خواص دعای شرف الشمس,خاصیت دعای شرف الشمس,خواص دعای شرف الشمس,خواندن دعای شرف الشمس 19 فروردین,زمان خواندن دعای شرف الشمس,,نوشتن دعای شرف الشمس روی کاغذ,زمان دعای شرف الشمس,زمان نوشتن دعای شرف الشمس,زمان خواندن دعای شرف الشمس,زمان نوشتن دعای شرف الشمس در سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس 96,زمان دقیق نوشتن دعای شرف الشمس,زمان نوشتن دعای شرف الشمس در سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف شمس سال 96,زمان نوشتن دعای شرف الشمس سال 96,دعای سنگ شرف الشمس,سند دعای شرف الشمس,ساعت دعای شرف الشمس,ساعت نوشتن دعای شرف الشمس,زمان نوشتن دعای شرف الشمس در سال 96,ساعت دقیق نوشتن دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شب شرف الشمس,شکل دعای شرف الشمس,دعای شریف شرف الشمس,شرایط نوشتن دعای شرف الشمس,شرح دعای شرف الشمس,شکل نوشتن دعای شرف الشمس,

آداب شرف الشمس در روز شرف الشمس

در روز شرف الشمس شکل شرف الشمس را از ساعت ۱۱ ظهر تا ساعت ۲۳ روی طلا، عقیق زرد، پارچه زرد کشیده و یا حک نموده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه می‌نویسید و دعای آورده شده را خوانده و نوشته و بعد هر حاجتی که از خدا دارند را زیر دعا می‌نویسند و در قرآن می‌گذارند.


شرف الشمس چیست؟ چه آثاری دارد؟ آداب آن چگونه است؟ در چه روز واقع می‌شود؟ آیا تکرار آن در هر سال لازم است؟ و ده‌ها سوال دیگر؛ از جمله نکاتی است که علیرغم مبتلا به بودن اذهان مردم به این موضوع، غالبا در رسانه‌های دینی به آن پرداخته نشده است.

پایگاه خبری تبیان در این باره می‎نویسد: نوزدهمین روز از ماه فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت ویژه‌ای داشته است. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل (فروردین) باشد. آن‌ها می‌گویند این روزخاص بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و بابرکت است و البته در ساعت‌های خاصی در این روز، بهترین موقعیت خورشید در کهکشان در سال است.

ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم در باب «در احکام نجوم» فصل «بهرهای (بهره‌ها) ستارگان اندر بروج» زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدامند ‌» مطالبی را در خصوص شرف سیارات نوشته است.
دعای شرف الشمس 19 فروردین 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین96,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس 19 فروردین

براساس جدول کتاب التفهیم شرف شمس هنگامی است که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل باشد.
در میان عامه مردم هم این روز، روزی است که موکلان خورشید به زمین می‌آیند و چند ساعتی را در زمین می‌گذرانند. ساعت‌هایی که برای اهل زمین، از جمله خوش یمن‌ترین ساعت‌ها سال است.

شرف الشمسی که سنگ نیست
در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین انگشتری زردرنگ است که بعضی‌ها به نیت گشایش در کار‌ها به دست می‌کنند. اما در واقع شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امام علی (علیه السلام) است که در روز نوزدهم فروردین با آدابی خاص می‌نویسند و نقشی رمزگونه را پشت انگش‌تر عقیق زردرنگ حک می‌کنند.

در روز شرف الشمس شکل شرف الشمس را از ساعت ۱۱ ظهر تا ساعت ۲۳ روی طلا، عقیق زرد، پارچه زرد کشیده و یا حک نموده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه می‌نویسید و دعای آورده شده را خوانده و نوشته و بعد هر حاجتی که از خدا دارند را زیر دعا می‌نویسند و در قرآن می‌گذارند.

«شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن درکتب متقدمین اعم از روایی و ادعیه و اذکار اثری نیافتم، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می‌دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع وغیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده‌اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده‌اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری‌ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وکسب عزت و بزرگی متذکر شده‌اند»
دانلود صوتی دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس صوتی,فایل صوتی دعای شرف الشمس,صحت دعای شرف الشمس,دعای شرف شمس صوتی,صوت دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,طریقه دعای شرف الشمس,طریقه نوشتن دعای شرف الشمس,طرز نوشتن دعای شرف الشمس,طریقه خواندن دعای شرف الشمس,طریقه ی نوشتن دعای شرف الشمس,دعای طلسم شرف الشمس,طرح دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,متن عربی دعای شرف الشمس,علامت دعای شرف الشمس,دعای عقیق شرف الشمس,عکس دعای شرف الشمس,دعای عربی شرف الشمس,دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,

اما نقش‌های رمز گونه‌ای که شرف ‏الشمس نامیده می‌‏شود در کتاب «جنة‏الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است. کفعمی در حاشیه کتاب می‌‏نویسد: «در بعضی از کتاب‏های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین (علیه السلام) نقل شده است. که وقتی عازم جهاد بود در بین راه که استراحت می‌کردند این شکل‌ها را بر روی سنگی حک کرد و فرمود: این رمز پیروزی ماست. به نظر می‌‏رسد بیان چنین نقلی محکم نیست؛ چون سند این روایت تا امیرالمۆمنین (علیه السلام) ذکر نشده است.» مرحوم شیخ بهایی هم همین شکل را در کتاب «سرّ المست‌تر» با اندکی تغییر آورده است. البته در کتاب‏های یاد شده این شکل به «شرف‏ الشمس» نامیده نشده است و احتمالاً تشخیص اساتید علم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس - که نوزدهم فروردین ماه است - نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این شکل خواهدبود.

شرف الشمس چه قدر واقعیت دارد؟ +عکس

در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۲۷۷، تألیف آیت‏‎اللّه‏ حسن‏‎زاده آملی نیز مطالبی راجع به این شکل آمده است.

در کتاب‌های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می‌دانند که آن‌ها را کلمات مبارکه: الله، جمیل، رحمن، مۆمن و نور گفته‌اند و بجای نقش از پنج حرف اول آن‌ها بصورت ا. ج. ر. م. ن می‌توان استفاده کرد.
دعای شرف الشمس چیست,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,دعای شرف و الشمس,دعای شرف و شمس,اعمال و دعای شرف الشمس,19 فروردین و دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس و تعویذ,دعای شرف الشمس ویکیپدیا,نماز و دعای شرف الشمس

از سنگ شرف الشمس برای: چشم زخم، گشایش امور، برآورده شدن آرزو‌ها، افزایش رزق و روزی استفاده می‌شود.

پرسش
شرف الشمس چیست؟ چه آثاری دارد؟ آداب آن چگونه است؟ در چه روز واقع می‌شود؟ آیا تکرار آن در هر سال لازم است؟ و ده‌ها سوال دیگر؛ از جمله نکاتی است که علیرغم مبتلا به بودن اذهان مردم به این موضوع، غالبا در رسانه‌های دینی به آن پرداخته نشده است.

پاسخ علما
حضرت آیت الله مبشر کاشانی با اشاره به نکات جالب و ناگفته‌ای در این باره، مبحث شرف الشمس را جزء علوم غریبه دانست و مرقوم کرد:

«شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن در کتب متقدمین اعم از روایی و ادعیه و اذکار اثری نیافتم، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می‌دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده‌اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده‌اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری‌ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وکسب عزت و بزرگی متذکر شده‌اند.»

معظم له در ادامه افزود: «کفعمی هم در کتاب جنت الواقیه آورده‌اند که این حروف شکل، اسم اعظم است و در بعض کتب علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین علیه السلام می‌باشد ولی سندی برای ادعای خود ذکر نکرده‌اند.

مرحوم شیخ بهائی نیز در کتاب سرالمستتر، در رابطه با این شکل که بعضا به شرف الشمس معروف شده مطالبی بیان فرموده است.»

علامه مبشر کاشانی در پایان، به زمان و آداب و کیفیت شرف الشمس نیز اشاره و یادآور شد: «می‌گویند که شرف الشمس باید در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین است از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید ولی در تجدید آن در روز مذکور در سال‌های بعد شرط نشده است و لازم نیست.»

همچنین حضرت آیت الله روحانی نیز ابعاد خواندنی دیگری از شرف الشمس را بیان و مکتوب کرد:

«اهل این گونه فنون می‌گویند که اگر یک بار شرف الشمس به طریق مخصوص نوشته شود، دیگر احتیاجی به تکرار در سال بعد ندارد و اثرش باقی است – ولی چون در طرز نوشتن آن اختلاف است، مثل شکل ستاره آن یا حرف میم آن، بعضی به همه وجوه آن می‌نویسند، مثلا یک بار با ستاره پنج گوشه و یک بار با ستاره شش گوشه.»
وقت نوشتن دعای شرف الشمس,دعای شرف شمس برای حاجت,چگونه دعای شرف الشمس را بنویسیم,بهترین ساعت نوشتن دعای شرف الشمس,چگونه دعای شرف شمس بنویسیم,دعای شرف الشمس برای حاجت,دعای شرف الشمس با معنی,دعای مربوط به شرف الشمس,دعای شرف شمس با معنی,دعای شرف شمس برای حاجت,چگونه دعای شرف الشمس را بنویسیم,بهترین ساعت نوشتن دعای شرف الشمس,چگونه دعای شرف شمس بنویسیم,دعای شرف الشمس برای حاجت,دعای شرف الشمس با معنی,دعای مربوط به شرف الشمس,دعای شرف شمس با معنی,دعای پشت انگشتر شرف الشمس,ترجمه دعای شرف الشمس

معظم له در پایان جوابیه خود به پرسش خبرنگار ما تکرار شرف الشمس در هر سال را لازم ندانست و مرقوم کرد:

«به هر حال جدید تهیه کردن آن در هر سال لازم نیست.»

در این حال، حضرت آیت الله مظاهری در پاسخی کوتاه و گویا، با اشاره به قابل اعتماد بودن  شرف الشمس، افزود: «شرف الشمس مورد اعتماد است و اگر کسی داشته باشد تجدید لازم نیست.»

در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۲۷۷، تألیف آیت‏ اللّه ‏حسن‏ زاده آملی نیز مطالبی راجع به  این شکل آمده است. در کتاب‌های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می‌دانند که آن‌ها را کلمات مبارکه: الله، جمیل رحمن، مۆمن و نور گفته‌اند و بجای نقشش از پنج حرف اول آن‌ها بصورت ا. ج. ر. م. ن می‌توان استفاده کرد


نکاتی که در هنگام نوشتن باید رعایت شود:

۱-هیچ خطی دوبار کشیده نشود

۲-سوراخ‌های ستاره و میم و‌ها و واو بسته نشود

۳-خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند

۴-اندازه الف‌ها یکسان باشد

۵- واو آخر روی تمام نقش کشیده شود

۶- اگر روی کاغذ نوشته می‌شوند با گلاب و زعفران نوشته شوند

جدول ۴ در ۴ شرف شمس نیز بدین شکل است که خواص یکسانی با نقش دارد.

دو نکته مهم دیگر درباره شرف شمس
۱- اگر از نگین استفاده می‌کنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.

۲- اگر روی کاغذ نوشتید آن را باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.
 آداب ، آثار ، شرف الشمس ، دعا ، برج حمل ، اسم اعظم ، اعمال شرف الشمس ، روز شرف الشمس

تصاویر برای دعای شرف الشمس 19 فروردین

نتیجه تصویری برای دعای شرف الشمس 19 فروردین

نتیجه تصویری برای دعای شرف الشمس 19 فروردین

نتیجه تصویری برای دعای شرف الشمس 19 فروردین

نتیجه تصویری برای دعای شرف الشمس 19 فروردین

نتیجه تصویری برای دعای شرف الشمس 19 فروردین

تصاویر بیشتر برای دعای شرف الشمس 19 فروردینگزارش تصاویر

دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف الشمس سال 96,دعای شرف الشمس 96,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,دعای شرف الشمس 19 فروردین,دعای شرف الشمس 19 فروردین 1396,دعای شرف الشمس در 19 فروردین,دعای شرف الشمس روز 19 فروردین,فواید دعای شرف الشمس,فضیلت دعای شرف الشمس,فلسفه دعای شرف الشمس,خواندن دعای شرف الشمس 19 فروردین,معنی فارسی دعای شرف الشمس,ترجمه فارسی دعای شرف الشمس,قیمت دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس کبیر,دعای شرف شمس کبیر,متن کامل دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس روی کاغذ,دعای شرف الشمس از کیست,دعای شرف شمس روی کاغذ,نوشتن دعای شرف الشمس روی کاغذ,دعای کامل شرف الشمس,کیفیت دعای شرف الشمس,دعای شرف شمس متن,دعای شرف الشمس در مفاتیح,دعای شرف شمس در مفاتیح الجنان,متن دعای شرف الشمس,معنی دعای شرف الشمس,دعای مخصوص شرف الشمس,معنی دعای شرف الشمس چیست,معنای دعای شرف الشمس,مزایای دعای شرف الشمس,متن کامل دعای شرف الشمس,نوشتن دعای شرف الشمس,زمان نوشتن دعای شرف الشمس,طریقه نوشتن دعای شرف الشمس,اداب نوشتن دعای شرف الشمس,نحوه نوشتن دعای شرف الشمس,طرز نوشتن دعای شرف الشمس,ساعت نوشتن دعای شرف الشمس,شرایط نوشتن دعای شرف الشمس,روش نوشتن دعای شرف الشمس,چگونگی نوشتن دعای شرف الشمس,دعای شرف و الشمس,دعای شرف و شمس,اعمال و دعای شرف الشمس,19 فروردین و دعای شرف الشمس,دعای شرف الشمس و تعویذ,دعای شرف الشمس ویکیپدیا,نماز و دعای شرف الشمس,وقت نوشتن دعای شرف الشمس,دعای هفت شرف الشمس 

منبع : mypixlove.blogsky.com

نویسنده : ریما مای پیکس لاو


متن دعای شرف شمس 19 فروردین 96 | آداب و خاصیت خواندن دعای شرف الشمس

 


تاریخ انتشار : یکشنبه 13 فروردين 1396 ساعت: 9:42
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

به مجله فارسی خوش آمدید . لطفا برای ورود به سایت این باکس را ببندید