بازی های کامپیوتری یا کتاب داستان برای کودکان ؟

آخرین ارسال های انجمن

کمی طاقت داشته باشید...
عنوانپاسخبازدیدتوسط
03648majalefarsi
02655majalefarsi
02561majalefarsi
01814majalefarsi
01200majalefarsi
01135majalefarsi
02586majalefarsi
01891majalefarsi
06243majalefarsi
02210majalefarsi
02643majalefarsi
03572majalefarsi
02704majalefarsi
03362majalefarsi
09049majalefarsi
03778majalefarsi
03242majalefarsi
03741majalefarsi
011674majalefarsi
03559majalefarsi

بازی های کامپیوتری یا کتاب داستان برای کودکان ؟

والدین می توانند برای آموزش کودکان خود از راه های مختلفی استفاده کنند ولی باید به این نکته توجه داشته باشند که راهی را انتخاب نمایند که غیر دستوری و غیر محسوس باشد تا بتوانند تاثیر بیش تری بر روی کودکان خود داشته باشند و بازخورد بهتری را مشاهده نمایند. یکی از این روش ها استفاده از کتاب داستان کودکان می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید

بعضی از والدین نسبت به بازی هایی که بر روی تبلت و یا کامپیوترهای منزل نصب می کنند بی تفاوت هستند در صورتی که باید به آموزشی بودن این برنامه ها و بازی ها توجه داشته باشند. والدین باید در طول روز یک زمان مشخصی را برای مطالعه کتاب داستان کودکان در کنار بازی های کامپیوتری و غیره مد نظر قرار دهند. درست است که بازی های کامپیوتری از جذابیت بیش تری برخوردار هستند و معمولاً زمان زیادی از کودکان را به خود اختصاص می دهد ولی این والدین هستند که باید توازن ایجاد کنند تا کودکان با خواندن کتاب به آن آرامش ذهنی که نیاز دارند برسند و از فضای پر استرس بازی های کامپیوتری خارج شوند.

بازی های کامپیوتری و مطالعه کتاب هر کدام جایگاه خاصی دارند ولی این وظیفه والدین گرامی است که یک تعادل ایجاد کنند. کتاب های داستانی که مخصوص کودکان نوشته شده است باعث رشد و پرورش ذهن کودکان می شود و داستان صوتی کودکان یا کتاب داستان های نوشتاری و کتابهای مشابه باعث یادگیری لغات، ارتقاء توانایی روخوانی، پرورش خلاقیت و یادگیری غیر محسوس می شود. گوش دادن به کتاب های داستان کودکان باعث افزایش تمرکز و بهتر گوش فرا دادن آن ها می شود و مطالب بیش تری را می آموزند. کتاب هایی که فقط نوشتاری نیستند و حاوی عکس هایی هم هستند باعث یادگیری بهتر و بیش تر کودکان می شود. دیدن تصاویر کتاب باعث می شود که کودکان بتوانند در ذهن خود تصویر سازی نمایند و در نهایت درک بهتری داشته باشند.

کتاب داستان برای کودکان

 

 

کتاب داستان الکترونیک و صوتی

امروزه معمولاً کودکان با تبلت و کامپیوتر بهتر و بیش تر انس می گیرند و والدین نیز ترجیح می دهند تا از این طریق به کودکان خود آموزش دهند. کتاب های داستان کودکانه الکترونیک یا کتاب های صوتی را به راحتی می توان دانلود کرد و در هر زمان و مکانی از آن ها استفاده کرد. کودکان دوست دارند که هر چیزی را که به دنبال آن هستند را با چند کلیک ساده بتوانند جست و جو و نهایتاً پیدا کنند و شما والدین باید این فرصت را در اختیار آن ها قرار دهید. اگر نگران ضعیف شدن و تنبلی چشم کودکان خود هستید باید به صورت برنامه ریزی شده و محدود تبلت و یا کامپیوترها را در اختیارشان قرار دهید تا از اعتیاد دائم کودکان به بازی های دیجیتالی جلوگیری کنید. مزایای خواندن کتاب های داستان و یا شنیدن داستان های صوتی کم نیست ولی بهتر است که یک زمان مشخص برای آن در نظر گرفته شود. اگر شما والدین گرامی و فرزندان عزیزتان به کتاب های الکترونیک علاقمند هستید به سایت کتابچین مراجعه نمایید و لیست کتاب های دسته بندی شده را با توجه به سن کودکان تان دانلود کنید و مطالعه نمایید.

کتاب داستان الکترونیک